عدم ساماندهی پارك حاشیه ای روزانه ۱۱ میلیارد به پایتخت ضرر می زند

عدم ساماندهی پارك حاشیه ای روزانه ۱۱ میلیارد به پایتخت ضرر می زند

شیك بار: طرح دوفوریتی اجبار شهرداری تهران به عرضه برنامه عملیاتی ساماندهی فضاهای پارك حاشیه ای معابر اصلی و فرعی تهران به تصویب رسید.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، محمد علیخانی رئیس كمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در توضیح این دو فوریت اظهار داشت: در تهران ۹۰۰ فضای پارك حاشیه ای وجود دارد كه اگر فضای پارك حاشیه ای منطقه ۲۲ را هم حساب نماییم به یك میلیون فضای پارك حاشیه ای در معابر اصلی و فرعی می رسیم.
وی ادامه داد: پارك دوبله در حاشیه خیابان ها مشكلات ترافیكی زیادی را بوجود آورده است و عملا اشغال یك لاین از خیابان پیمایش خودروها را با كندی مواجه كرده، مصرف سوخت را بالا برده و سبب آلودگی هوا شده است.
وی با اشاره به اینكه استفاده مجانی از پارك حاشیه ای حضور بخش خصوصی در ساخت پاركینگ های عمومی را محدود كرده است، اظهار داشت: با وجود فضای پارك مجانی توجیه استفاده از پاركینگ های عمومی غیرمنطقی است.
علیخانی اضافه كرد: ۱۵ هزار پاركومتر هم از گذشته در شهر تهران فعال بوده كه هم اكنون از مدار خارج شده است.
وی با اشاره به استفاده پاركبان ها از پارك های حاشیه ای اظهار داشت: در این طرح هم عملا خیابان را به مردم می فروختند و پاركبان ها بدون حساب و كتاب از مردم پول می گرفتند در حالی كه تعرفه ساعتی ۳۰۰ تومان بود تا ۵ هزار تومان هم از مردم پول می گرفتند و پولی هم به شهرداری تهران نمی رسید.
علیخانی با اشاره به اینكه هم اكنون شهرداری در حال بازنگری طرح ترافیك است، اظهار داشت: ساماندهی پارك حاشیه ای بخشی از بازنگری طرح ترافیك است كه در كنترل ورود خودروها اثرگذار می باشد و با اجرایی شدن این طرح دو هزار و ۶۰۰ نفر از پرسنل شهرداری كه كارایی ندارند به كار گرفته می شوند.
رئیس كمیسیون عمران شورای شهر تهران تصریح كرد: عدم ساماندهی پارك حاشیه ای روزانه ۱۱ میلیارد تومان خسارت به پایتخت وارد كرده است.
وی درخواست نمود طی ۳۰ روز كاری آینده شهرداری لایحه ای در این رابطه به شورا عرضه كند كه اعضای شورا با ۱۵ رای این دو فوریت را به تصویب رساندند.

1396/10/17
15:50:15
5.0 / 5
2481
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری