معاون وزیر راه خبر داد

قرائت فرانسه از جعبه سیاه هواپیمای اوكراینی مطابق گزارش ما بود

قرائت فرانسه از جعبه سیاه هواپیمای اوكراینی مطابق گزارش ما بود

شیك بار: رئیس سازمان هواپیمایی كشوری از قرائت اطلاعات جعبه سیاه هواپیمای اوكراینی در فرانسه و مطابقت آن با گزارش نهایی این سازمان آگاهی داد.به گزارش شیک بار به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری، رئیس این سازمان ضمن عرض تسلیت به خانواده جانباختگان سانحه سقوط هواپیمای اکراینی در تهران، آخرین وضعیت رسیدگی به این سانحه و همین طور سانحه ناشی از ایجاد مزاحمت هواپیماهای نظامی آمریکایی برای هواپیمای مسافری ایران در سوریه را تشریح نمود.
خلبان دهقانی زنگنه، با اشاره به اینکه روند بررسی سانحه هواپیمای اکراینی در تطابق با استانداردهای ایکائو و مقررات ملی ادامه داشته و به پیشرفتهای خوبی رسیده، اضافه کرد: هدف از بررسی سانحه، کشف علل وقوع آن و ارائه سفارش ها با هدف پیش گیری از رخداد مجدد آن است.
وی اشاره کرد: در همین راستا، جعبه های سیاه در لابراتوار فرانسه بازخوانی شده و سازمان امکان مشارکت و مشاهده پروسه را برای تمامی کشورها و سازمان های ذینفع و علاقمند فراهم و صحت و حرفه ای بودن اقدامات سازمان در تطابق با استانداردهای ضمیمه ۱۳ کنوانسیون شیکاگو توسط نهادهای بین المللی ذی صلاح تأیید شده است.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: اطلاعات جعبه های سیاه، تأیید کننده اطلاعاتی است که در گزارش پیشرفت تحقیقات سازمان انتشار یافته بود و برخی جزئیات مورد توجه عموم توسط مسئول بررسی سانحه در ایام آتی منتشر خواهد شد.
دهقانی زنگنه اظهار داشت: باید توجه داشت که هر نوع استفاده غیر در رابطه با اهداف ایمنی، شامل بهره برداری های سیاسی از پروسه بررسی سانحه در تعارض با اهداف و اصول ایکائو و کشورهای متعاهد آن قرار دارد و سبب خواهد شد تا روند بررسی سانحه از روال تخصصی خود خارج شده و ایمنی حمل و نقل هوایی مورد مسامحه قرار گیرد.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: با شناسایی نقاط قابل بهبود و شناخت دقیق زنجیره منجر به هدف قرار گرفتن هواپیمای اکراینی، تمهیدات اصلاحی قابل توجهی پیاده سازی شده و اطمینان از ایمنی فضای پروازی کشور برقرار شده است.
وی افزود: سازمان هواپیمایی کشوری در تعامل نزدیک با شرکتهای معتبر استفاده کننده از فضای پروازی کشورمان، تحلیل های تخصصی از وضعیت ایمنی فضای پروازی را تهیه کرده که نشان دهنده برقراری ایمنی است و با کاهش محدودیت های ناشی از بیماری کرونا، این شرکتها پروازهای خودرا به ایران و بر فضای پروازی ایران آغاز خواهند کرد.
زنگنه درباب ایجاد مزاحمت آمریکا برای هواپیمای مسافری ایرانی در فضای پروازی سوریه تصریح کرد: موضوع به رئیس شورای ایکائو منتقل شده و ایشان نیز برخی اقدامات را در این خصوص آغاز نموده و مسئله در دستور کار ایکائو قرار گرفته است.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری همین طور اضافه کرد: کشور سوریه بعنوان کشور محل وقوع این رخداد، تحقیقات سانحه را ذیل موضوع انکس ۱۳ ایکائو آغاز نموده و نمایندگان سازمان هواپیمایی کشوری ایران بعنوان کشور ثبت کننده و بهره بردار هواپیما در این تحقیقات حضور دارند.
وی اضافه کرد: حضور امریکایی ها در منطقه یک عامل بی ثباتی و تهدید برای جریان حمل و نقل تجاری است و این حضور غیر قانونی به صورت مکرر موجب مداخله غیر مسئولانه در جریان ترافیک هوایی منطقه می شود و به سبب تحمیلی بودن این حضور، هیچ یک از تمهیدات پیش بینی شده در جهت هماهنگی های نظامی، غیر نظامی توسط این نیروها به کار گرفته نمی گردد و این موجب کاهش قابل توجه سطح ایمنی هوانوردی در کشورهایی است که میزبان این نیروهای غیر مسئول هستند.


منبع:

1399/05/19
20:17:41
5.0 / 5
1562
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری