تحت تاثیر كرونا رقم خورد

كاهش ۸۰ درصدی جابجایی مسافر در فرودگاه های كشور

كاهش ۸۰ درصدی جابجایی مسافر در فرودگاه های كشور

به گزارش شیك بار معاون برنامه ریزی و اقتصادی شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی اظهار داشت: حدود 753 هزار مسافر در فروردین امسال با پروازهای داخلی جا به جا شدند كه در مقایسه با فروردین پارینه 80 درصد كاهش یافته است.به گزارش شیک بار به نقل از شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، حمیدرضا سیدی از جابه جایی حدود ۷۵۳ هزار مسافر در فرودگاه های تحت مالکیت شرکت فرودگاه ها آگاهی داد و اظهار داشت: نسبت به فروردین سال قبل ۸۰ درصد کاهش جابه جایی داشتیم.
وی اضافه کرد: این در حالیست که فروردین ۹۸، حدود سه میلیون و ۸۰۰ هزار مسافر در فرودگاه های تحت مالکیت شرکت جابه جا شده بود.
معاون برنامه ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با تاکید بر اینکه کاهش جابه جایی مسافر و انجام پروازها نتیجه شیوع بیماری کرونا بوده است، همین طور از کاهش ۷۰ درصدی در نشست و برخاست و کاهش ۷۹ درصدی ارسال و پذیرش بار در فرودگاه های تحت مالکیت این شرکت آگاهی داد.
وی اظهار داشت: فرودگاه های تحت مالکیت این شرکت در فروردین ۹۹، با انجام ۹۲۴۹ فروند نشست و برخاست توانسته اند حدود ۷۵۳ هزار مسافر را به همراه حدود ۹ میلیون کیلوگرم بار و مرسولات پستی جابه جا کنند.
سیدی اضافه کرد: در فروردین ۹۹، فرودگاه مهرآباد با ۳۵۷۳ فروند بیشترین نشست و برخاست را به خود اختصاص داده و با جابه جایی بیش از ۳۰۲ هزار مسافر پرترافیک ترین فرودگاه بوده است و فرودگاه مشهد با ۸۵۷ فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش بیش از ۹۰ هزار و ۵۰۰ مسافر، دومین فرودگاه پرترافیک کشور و فرودگاه اهواز با ۷۹۵ فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش حدود ۶۹ هزار مسافر در جایگاه سومین فرودگاه کشور قرار دارد.
وی درباب ارسال و پذیرش بار در فرودگاه های کشور اظهار داشت: فرودگاه های امام خمینی (ره)، مهرآباد و مشهد به ترتیب رتبه های اول تا سوم را در جابه جایی بار داشته اند.
سیدی با اعلان اینکه سهم پروازهای داخلی از کل پروازهای فروردین ۹۹، نشست و برخاست ۸۸۵۵ فروند هواپیماست که طی آن حدود ۷۲۹ هزار مسافر جابه جا شده اند، اضافه کرد: فرودگاه مهرآباد در این بخش در رتبه نخست قرار دارد و بعد از آن فرودگاه مشهد با ۸۴۸ فروند نشست و برخاست حدود ۹۰ هزار نفر اعزام و پذیرش مسافر در جایگاه دوم و فرودگاه اهواز با ۷۹۵ فروند نشست و برخاست، اعزام و پذیرش حدود ۶۹ هزار مسافر در جایگاه سوم قرار دارد.
وی اظهار داشت: همین طور سهم پروازهای خارجی فروردین ۹۹، در فرودگاه های بین المللی تحت مالکیت شرکت فرودگاه ها نیز، نشست و برخاست ۳۹۴ فروند هواپیما است که طی آن حدود حدود ۲۴ هزار مسافر اعزام و پذیرش و حدود سه میلیون کیلوگرم بار ارسال و پذیرش شده است.
به گفته سیدی، در این بخش فرودگاه های امام خمینی (ره)، شیراز و لارستان در رتبه های اول تا سوم قرار گرفتند.
معاون برنامه ریزی، نظارت و امور اقتصاد شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اضافه کرد: پروازهای بین المللی فرودگاه های تحت مالکیت این شرکت در فروردین ۹۹ نسبت به ماه مشابه سال قبل در نشست و برخاست ۹۳ درصد، در اعزام و پذیرش مسافر ۹۷ درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست ۸۴ درصد کاهش یافته است.
به گفته سیدی، در فروردین ماه ۹۹ حداقل ۸۰ درصد نشست و برخاست کل پروازها به ترتیب در ۹ فرودگاه مهرآباد، مشهد، اهواز، شیراز، اصفهان، بندرعباس، تبریز، امام خمینی (ره) و عسلویه انجام شده است.


منبع:

1399/02/28
14:26:50
5.0 / 5
1738
تگهای خبر: بار , ترافیك , شركت , فرود
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری