رییس كمیسیون بررسی سوانح هوایی اعلام كرد؛

تكمیل گزارش سانحه بوئینگ ۷۳۷ تا یكسال آینده

تكمیل گزارش سانحه بوئینگ ۷۳۷ تا یكسال آینده

به گزارش شیك بار رئیس كمیسیون بررسی سوانح هوایی سازمان هواپیمایی با اشاره به اینكه تكمیل و اعلام گزارش سانحه بویینگ ۷۳۷ احتمالاً یك سال زمان می برد، اظهار داشت: امكان سانسور گزارش وقوع سانحه هواپیمای اوكراین وجود ندارد.به گزارش شیك بار به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حسن رضایی فر با اشاره به تشكیل جلسه سه جانبه ایران- اوكراین- كانادا جهت بررسی سانحه بوئینگ ۷۳۷ اظهار نمود: برای ادامه روند بررسی سانحه تصمیماتی دریافت شده است كه این تصمیمات را به دولت و دستگاه های مربوطه عرضه كرده ایم.
وی تصریح كرد: از آنجایی كه هواپیمای اوكراینی بوئینگ ۷۳۷ هواپیمای جدیدی است، در ایران نه لابراتوار و نه تجهیزات مورد نیاز در اختیارمان نیست، با اوكراینی ها توافق شده است كه نرم افزار مورد نظر را در ایران مورد استفاده قرار دهیم و بتوانیم از تجهیزات در داخل برای بازسازی ها استفاده نماییم. درباره این موضوعات در حال مذاكره با متخصصان داخلی هستیم و تصمیمات به مقامات بالاتر عرضه شده است.
رئیس كمیسیون بررسی سوانح هوایی سازمان هواپیمایی در پاسخ به این سؤال كه نماینده معرفی شده از جانب آمریكا وارد بررسی سانحه در ایران می شود، اظهار داشت: «نفر پاسخگو» آمریكایی قرار نیست به ایران بیاید.
رضایی فر با اشاره به اینكه جعبه سیاه (FDR-CVR ) هنوز باز نشده است، اظهار داشت: تیم بررسی سانحه باید همه جوانب را مورد بررسی قرار دهد كه قاعدتاً این فرآیند زمان بر خواهد بود و تكمیل گزارش سانحه احتمالاً یك سال زمان می برد.
او افزود: علت وقوع این سانحه باید ریشه یابی شود تا اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه در دستور كار دستگاه های مختلف قرار گیرد.
رئیس كمیسیون بررسی سوانح هوایی سازمان هواپیمایی تصریح كرد: باید بدانیم در جریان وقوع این سانحه چه بخشی كمبود داشته و كجا مورد دستكاری قرار گرفته است. این اقدامات كارشناسانه زمان می برد و در اینباره عجله نمی نماییم.
رضایی فر اضافه كرد: در گزارش های بعدی سازمان این جزئیات منتشر می شود و سایر گزارش ها هم مانند گزارش اولیه به صورت عمومی منتشر خواهد شد.
رئیس كمیسیون بررسی سوانح هوایی سازمان هواپیمایی در پاسخ به این سؤال كه اظهارات ضد و نقیض درباره علت وقوع این سانحه چه آثاری بر اعتبار كمیسیون بررسی سوانح سازمان هواپیما در مجامع بین المللی می گذارد، اظهار داشت: كانادا، آمریكا و اوكراین در سایت های مرتبط اعلام نموده اند كه تا كنون بررسی سوانح در ایران مطابق با تمام استانداردها بوده است.
به گزارش ایلنا او با اشاره به اینكه تیم بررسی سانحه باید این اتفاق را به صورت همه جانبه بررسی كند و تا زمانی كه تمام عوامل و اطلاعات كامل نشود، هیچ تصمیمی نمی گیریم، اضافه كرد: پرونده آموزش خلبان را نداریم و در حال دریافت مدارك هستیم. هنوز مدارك هواپیما به دست ما نرسیده است. بخشی از این مدارك را اوكراین و قسمتی دیگر را بوئینگ باید به كمیسیون بررسی سانحه ارائه نماید.
رضایی فر اظهار داشت: در هیچ یك از گزارش های سوانح قبلی سانسور نداشتیم. در بررسی سانحه بوئینگ ۷۳۷ هم نمایندگان اوكراین، كانادا و بازپرسان ویژه حضور دارند و از تمام موضوعات مستندبرداری می كنند.

1398/10/28
14:33:08
5.0 / 5
1888
تگهای خبر: بار , تجهیزات , دستگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری