شهردار تهران خبر داد

واگذاری 22 هزار هكتار از اراضی اطراف تهران به شهرداری

واگذاری 22 هزار هكتار از اراضی اطراف تهران به شهرداری

به گزارش شیك بار مراسم امضای تفاهم نامه اجرای مدیریت بهره وری و نگهداری از پارك های جنگلی و توسعه فضای سبز شهر تهران بامداد امروز با حضور شهردار تهران و وزیر جهاد كشاورزی برگزار گردید.


به گزارش شیك بار به نقل از مهر، پیروز حناچی در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه اجرای مدیریت بهره وری و نگهداری از پارك های جنگلی و توسعه فضای سبز شهر تهران كه بامداد امروز در وزارت جهاد كشاورزی برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از آقای حجتی وزیر جهاد كشاورزی تشكر می كنم كه بدون نگاه بخشی و با نگاه حاكمیتی خود شرایط تحقق این همكاری و تفاهم را فراهم كردند. امروز در قالب این تفاهم نامه، ۲۲ هزار هكتار از اراضی اطراف تهران به مدت ۳۰ سال در اختیار شهرداری قرار گرفت. وی تاكید كرد: قبل از این هم تجربه هایی در این زمینه داشته ایم؛ امیدوارم با تلاش در جهت حفظ و نگهداری این اراضی، شهروندان بتوانند به شكل بهتری از این فضاها استفاده كنند. شهردار تهران تصریح كرد: هم اكنون ۵۴ هزار هكتار محدوده جنگل كاری شده در حریم كلی شهر تهران و ۱۶ هزار هكتار فضای سبز داخلی در پایتخت داریم؛ سال قبل در روز درختكاری هزار و ۲۰۰ هكتار به كل این مجموعه اضافه كردیم. پیروز حناچی همینطور در این مراسم با اشاره به فرارسیدن «هفته تهران» اظهار داشت: امروز تفاهم نامه ای را امضا كردیم كه از مدت ها پیش مقدمات آن در نظر گرفته شده بود. این تفاهم نامه در ارتباط با محدوده های منابع طبیعی و پارك های جنگلی است كه در حریم كلانشهر تهران قرار دارند؛ محدوده و پارك هایی كه در ایام هفته و بخصوص آخر هفته، مورد استفاده شهروندان قرار می گیرند.

وی افزود: با امضای این تفاهم نامه، شهرداری تهران نسبت به نگهداری از این فضاها و خدمت رسانی به مردم مبادرت می ورزد. همچنین، شهرداری تهران تلاش خواهد نمود كه این فضاها توسعه پیدا كنند.

شهردار تهران خاطرنشان كرد: در شرایطی كه آلودگی و ترافیك از اصلی ترین مشكلات پایتخت به شمار می روند، این مبادرت به تلطیف هوای شهر كمك می نماید. امیدوارم این روند در سایر كلانشهرهای كشور هم به یك رویه تبدیل گردد.

پیروز حناچی در انتها اظهارات خود از همكاری وزیر جهاد كشاورزی و همكاران وی در سازمان جنگل ها، مراتع و منابع طبیعی تقدیر و ابراز امیدواری كرد كه امضای این تفاهم نامه منشاء خیر، شادی و نشاط بیشتر شهروندان پایتخت شود.

عبدالحمید امامی معاون امور مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران هم در بخش دیگری از این مراسم پیشنهاد ساخت مراكز رفاهی و اقامتی در پارك های جنگلی پایتخت، از قبیل پارك شیان را بیان كرد تا مورد استفاده شهروندان و مسافران قرار گیرند. تفاهم نامه اجرای مدیریت بهره وری و نگهداری از پارك های جنگلی و توسعه فضای سبز شهر تهران در قالب تبصره ۱ ماده ۲ قانون ملی شدن جنگل ها و مراتع كشور و مفاد ماده ۳ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع كشور بین وزارت جهاد كشاورزی و شهرداری تهران به امضا رسید.

برپایه مفاد تفاهم نامه مذكور پارك جنگلی سرخه حصار به شهرداری تهران احاله مدیریت خواهد شد و شهرداری منطقه ۱۳ تهران می تواند برپایه این تفاهم نامه و پیش از انعقاد قرارداد ماده ۳ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها، بودجه اجرایی مورد نیاز پارك سرخه حصار را از مراجع مربوطه پیگیری كند.

همچنین، پیرو توافق انجام شده مقرر شد شهرداری تهران به جای ساختمان نیمه كاره احداثی در بوستان جنگلی یاس، متعاقب هماهنگی با سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری كشور ساختمانی را بعنوان جایگزین و معوض آن (از اموال متعلق به شهرداری تهران) به مجموعه تحویل دهد.

1398/07/13
22:13:15
5.0 / 5
1803
تگهای خبر: احداث , تجربه , ترافیك , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری