مدیر كل بندر و دریانوردی خرمشهر:

نخستین جلسه پیگیری عملیات لایروبی اروند خردادماه برگزار می گردد

نخستین جلسه پیگیری عملیات لایروبی اروند خردادماه برگزار می گردد

شیك بار: مدیر كل بندر و دریانوردی خرمشهر از تشكیل كارگروه موقت مشترك ایران و عراق درباب پیگیری عملیات لایروبی اروند در 19 خرداد آگاهی داد.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، نورالله اسعدی در تشریح نتایج نشست مشترك هماهنگی ایران و عراق كه به میزبانی اداره كل بندر و دریانوردی خرمشهر برگزار شد، اظهار نمود: پیرو تفاهمات ایران و عراق تصمیم گرفته شد تا پیگیری عملیات مشترك پاكسازی و لایروبی اروند رود به منظور بازگرداندن كانال اصلی قابل كشتیرانی برمبنای معاهده ۱۹۷۵ و پروتكل مربوطه آن در اسرع وقت آغاز شود.
وی اضافه كرد: در این جلسه، بعد از انجام مذاكرات سازنده مقرر شد طرفین ضمن تاكید بر اهمیت و لزوم تأمین ایمنی و تداوم كشتیرانی در اروند رود، یك كارگروه موقت متشكل از كارشناسان فنی از طرف دو طرف برای فراهم سازی مقدمات لایروبی مشترك تشكیل گردد.
اسعدی اشاره كرد: دو طرف توافق كردند بوسیله یك یادداشت رسمی و طی حداكثر ۱۰ روز از تاریخ امضای تفاهم نامه اسامی اعضای خودرا ارسال نمایند و همین طور جلسات كارگروه موقتی مذكور به شكل مستمر هر دو هفته یكبار در یكی از دو كشور به شكل متناوب اجرا شود.
مدیر كل بندر و دریانوردی خرمشهر اظهار داشت: مقرر شد كه در كار گروه فنی، مسائل در رابطه با مغروقه های طرف ایرانی، مغروقه های طرف عراقی، مغروقه های وسط آبراه اروند و نحوه انجام و چگونگی عملیات لایروبی و شناور سازی مغروقه ها بررسی و به كمیته هماهنگی دو كشور پیشنهاد شود.
وی اشاره كرد: نخستین جلسه كارگروه فنی ۱۹ خرداد امسال در بغداد انجام می شود.
مدیر كل بندر و دریانوردی خرمشهر در ادامه اضافه كرد: با عنایت به اینكه تنها رودخانه قابل كشتیرانی كشور كه حدود ۱۱۵ كیلومتر امتداد دارد و در نهایت به خلیج فارس می ریزد اروند رود است، یكی از توافقات در مسافرت اسفند ماه پارینه رئیس جمهور به كشور عراق لایروبی اروند رود بود.


منبع:

1398/03/02
12:26:09
5.0 / 5
2067
تگهای خبر: بار , مسافر , مسافرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری