وزیر راه و شهرسازی؛

مسئولیت اجتماعی در جامعه باید به تحول مدیریتی منجر شود

مسئولیت اجتماعی در جامعه باید به تحول مدیریتی منجر شود

شیك بار: وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه مسئولیت اجتماعی امری بسیار فراتر از كارهای خیریه به حساب می آید، اظهار داشت: مسئولیت اجتماعی در جامعه باید به تحول مدیریتی منجر شود.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، عباس آخوندی در حاشیه مراسم دومین جایزه مسئولیت اجتماعی در بنگاه های اقتصادی با اشاره به اینكه مسئولیت اجتماعی هم اكنون به كار خیریه تنزل پیدا كرده است، اظهار داشت: مسئولیت اجتماعی امری بسیار فراتر از كارهای خیریه به حساب می آید و باید تبدیل به یك اقدام راهبردی جهت افزایش كارآمدی و كارآیی شود.
وی با تاكید بر اینكه مسئولیت اجتماعی در جامعه باید به تحول مدیریتی منجر شود، تصریح كرد: تحمیل هزینه به جامعه می تواند در بُعد زیست محیطی و یا ریختن زباله باشد، پس باید بنگاه ها در برابر مسائل زیست محیطی قوانین درستی داشته باشند، تا هزینه ای به این بخش تحمیل نكنند.
وزیر راه و شهرسازی افزود: امكان دارد بعضی از كارهای خیریه و نیمه كاره من سبب سلب حقوق اجتماعی افراد شود و امكان دارد، در ظاهر این كار خیر باشد اما آیا در باطن مسئولیت اجتماعی را رعایت كرده ایم؟
آخوندی خاطرنشان كرد: در شرایط عدم قطعیت جامعه، همه از مسئولان انتظار دارند كاری كنند؟ آیا كاری را انجام دادن به آن معنا است كه من قانون را زیر پا بگذارم و حقوق افرادی را سلب كنم؟
وی اضافه كرد: انجام دادن كاری در این شرایط به معنای مداخله كردن در زندگی خصوصی افراد است و همین مبحث در چنین شرایطی سبب ملتهب شدن وضعیت اقتصادی كشور می گردد.
وزیر راه و شهرسازی تصریح كرد: از نظر بنده اصلی ترین مسئولیت اجتماعی در جامعه حاكمیت قانون و رعایت حقوق شهروندی است و كسی كه حاكمیت قانون را در این بخش زیر پا بگذارد، باید پیگرد قانونی شود.
آخوندی اظهار داشت: مسئولیت اجتماعی در شرایط موجودی كه جامعه در عدم قطعیت و التهاب قرار دارد بسیار مهم می باشد، پس نباید مسئولیت اجتماعی تحت عنوان كار خیر و فوری صورت گیرد، بلكه باید با استفاده از مسئولیت اجتماعی بتوانیم از بحران ها عبور نماییم.
وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: بزرگترین مسئولیت اجتماعی ما در دولت آن است كه قانون و حقوق مالكیت را رعایت نماییم.
آخوندی خاطرنشان كرد: در وضعیت اقتصادی اكنون رانت مسئله بدی برای كشور به حساب می آید، آیا در چنین شرایطی باید فرد رانت خوار را مجازات نماییم و یا آنكه سرچشمه فساد رانتی را از بین ببریم ؟ به نظر بنده باید سرچشمه فساد و بی قانونی را خشك نماییم.
وی افزود: مداخله در قوانین رایج كشور اصلی ترین مشكل به حساب می آید و باید تلاش نماییم مانع رواج فساد در كشور شویم.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه هم اكنون كشور در شرایط بسیار سختی قرار دارد، اظهار داشت: مسئولیت اجتماعی من در چنین شرایطی آن است كه از تمام فشارها عدول نكنم و تلاش كنم محكم پای قوانین بایستم و مانع ضایع شدن حق شهروندان شوم.
آخوندی اذعان كرد: گرفتن افراد رانت خوار برای مبارزه با فساد كافی نیست، بلكه باید تلاش نماییم با خشك كردن سرچشمه های رانت از قاعده بازار عدول نكنیم.
وزیر راه و شهرسازی اضافه كرد: در شرایط اقتصادی كشور شاهد ثبت سفارش 44 میلیارد دلاری هستیم، این ثبت سفارش شاید در شرایط عادی مشكلی تولید نكند، اما در چنین شرایط سخت اقتصادی سبب تولید چالش برای كشور می گردد و از هر فسادی بدتر است.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه مسئولیت اجتماعی باید به نحوی صورت گیرد كه هزینه ای تولید نكند، اظهار داشت: توسعه كار خیر ارزش دارد و سلب نكردن حق شهروند یك نكته كاملاً استراتژیك و مهم می باشد.
وی خاطرنشان كرد: برای انجام كارهای خیر نباید از قانون عبور نماییم، چونكه مسئولیت اجتماعی یك سرمایه برای كشور به حساب می آید و زمینه ساز ثبت آثار استراتژیك برای كشور به شمار می آید.

1397/05/04
18:36:33
5.0 / 5
2093
تگهای خبر: تولید , وزیر راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری