وزیر راه و شهرسازی؛

ترمینال سلام بزودی بهره برداری می گردد

ترمینال سلام بزودی بهره برداری می گردد

شیك بار: وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ساخت ترمینال سلام فرودگاه امام در مرحله نهایی قرار دارد بزودی بهره برداری می گردد.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، عباس آخوندی در مراسم معرفی ایده های برتر ترمینال ایرانشهر فرودگاه امام خمینی اظهار داشت: امروز شروع یك پروژه را با مشاركت دادن علاقه مندان به توسعه ایران اعلام می نماییم. مدتهاست درباره فرودگاه امام و نارسایی های آن بحث های بسیاری بر سر زبان هاست.
وی اضافه كرد: واقعیت این است كه در این شرایط سخت اقتصادی علاقه مند بودیم مطالب را زمانی وارد اجتماع نماییم كه كار مقدمات آن بر ای آغاز به درستی طی شده باشد و امیدوار باشیم یك ریال از جمهوری اسلامی در جای درستی هزینه شود.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: فرودگاه امام خمینی قانونی برای خلق ارزش افزوده برای ایران می تواند باشد مشروط به اینكه مقدمات كار سنجیده و بر مبنای خرد و دانش باشد.
آخوندی ادامه داد: بارها بحثی شد كه برای فرودگاه امام سریعتر كاری صورت گیرد ولی تا وقتی كه طرح جامع نداریم و نمی دانیم كه چگونه مقرر است از فرودگاه ۵ میلیون نفری به فرودگاه صد میلیون نفری تبدیل گردد یك اقدام فوری فقط مشكل برای ما تولید می كرد در حالیكه مقرر است این فرودگاه در سطح جهان رقابت كند.
وی اظهار داشت: این فرودگاه از جهت اقتصادی و برنامه ریزی حمل و نقلی به یك فكر منسجم نیاز داشت كه ترمینال ایرانشهر در نتیجه این تفكر بود. ساحت ترمینالی به وسعت ۱۰۰ میلیون مسافر كار بسیار پیچیده و بزرگی است.
وزیر راه و شهرسازی تصریح كرد: این فرودگاه و ترمینال جدید آن باید بتواند همزمان با قطار سریع السیر تهران – قم- اصفهان تركیب شود. همینطور این فرودگاه باید بتواند نظام حمل و نقل تهران را مجددا بازبینی كند. بیش از هزار هكتار انبار و بارانداز در تهران پراكنده است كه نه تنها كمكی به ترافیك تهران نمی كند بلكه گره ترافیكی بوجود آورده و آلودگی زیست محیطی دارد ازاین رو فرودگاه امام باید مركز لجستیكی تهران باشد كه هم به هوا و هم ریل و هم جاده متصل شود.
به گفته آخوندی، فرودگاه امام باید مستقیما به بنادر جنوبی ایران متصل و كالا به صورت مستقیم بین بندر و فرودگاه جابجا شود. این فرودگاه باید از اول بعنوان خشك طراحی می شد.
وی با اشاره به اتصال فرودگاه امام به منطقه آزاد و ویژه فرودگاهی امام خمینی اظهار داشت: قرار نیست بعنوان مركز واردات كالاهای مصرفی باشد بلكه جای توسعه صنعت با ارزش افزوده و با فناوری بالا خواهد بود.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه فرودگاه امام مقرر است عرشه پل فیروزه تهران و به مركزی بعنوان قلب تپنده ایران باشد خاطرنشان كرد: گام یك ما هم اكنون ساخت خود ترمینال ایرانشهر است و ساخت این ترمینال را به چند مرحله تبدیل نموده ایم كه در گام نخست ترمینال ایرانشهر با ۲۵ میلیون نفر جمعیت احداث می گردد. علت این نامگذاری هم وجود نشانی از هویت، خرد و فرهنگ ایرانی و در عین حال ساخت ترمینال مدرن و معاصر باشد كه با تكنولوژی های جدید جهان مطابق است.
آخوندی خاطرنشان كرد: در گام دوم مقرر است جنبه های اجتماعی را در احداث ترمینال ایرانشهر لحاظ نماییم ضمن اینكه تلاش می نماییم از لحاظ مهندسی هم چیزی كم نگذاریم. گام دوم برگزاری مسابقه میان اندیشمندان است كه در چند هفته آینده آغاز می شودو همزمان گام سوم آن را كه طراحی نظام تامین مالی ساخت ترمینال ایرانشهر از سطوح جهانی است به صورت موازی با مرحله دوم آغاز خواهیم كرد.
وی خاطرنشان كرد: ساخت ترمینال سلام فرودگاه امام هم در مرحله نهایی قرار دارد و بزودی این ترمینال برابر با ظرفیت ترمینال شماره یك به ترمینال موجود اضافه خواهد شد.

1397/03/13
18:16:32
5.0 / 5
2072
تگهای خبر: احداث , بار , ترافیك , فرود
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری