طبق ابلاغیه گمرك؛

واردات لیفتراک دست دوم آزاد شد

واردات لیفتراک دست دوم آزاد شد

به گزارش شیک بار، طبق ابلاغیه گمرک ایران، واردات لیفتراک مستعمل با ظرفیت ۱۰ تن و بالاتر و با قدمت سال حداکثر ۱۰ سال آزاد شد.


به گزارش شیک بار به نقل از مهر، علی وکیلی مدیرکل دفتر واردات گمرک ایران مبحث آزادسازی واردات لیفتراک مستعمل با ظرفیت ۱۰ تن و بالاتر و با قدمت سال حداکثر ۱۰ سال را ابلاغ نمود.
در این نامه آمده است: پیرو بخش نامه اجرایی شماره ۶۵/۷۳/۱۱۳/۲۶۹۳۳/۹۳/۲۸۷۱۳ مورخ ۱۳۹۳/۰۲/۲۱ این مرکز، به پیوست تصویر نامه شماره ۶۰/۱۹۶۰۳۵ مورخ ۱۴۰۱/۰۸/۱۵ اداره کل مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت مبحث تصمیمات متخذه در جلسات مورخ ۱۴۰۱/۰۸/۱۰ کمیسیون ماده یک آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات در خصوص اعمال شرط قدمت ساخت حداکثر ده سال برای واردات فقط لیفتراک مستعمل تحت ردیف تعرفه ۸۴۲۷۲۰۱۲ با ظرفیت ده تن و بالاتر ارسال می گردد.
خواهشمند است دستور فرمائید بعد از عرضه ثبت سفارش فقط با ارز متقاضی و منطبق با مشخصات کالاهای وارداتی و اعمال سایر مقررات مربوطه و عرضه مجوزهای قانونی صرفا از لحاظ مستعمل بودن و حداکثر سال سخت قابل ورود اقدام لازم معمول دارند. بدیهی است کماکان واردات و ترخیص کالاهای مستعمل از راه بازارچه ها امکان پذیر نیست بنابراین ورود لیفتراک های مستعمل تحت تعرفه ۸۴۲۷۲۰۱۲ با قدمت بیشتر از ده سال مجاز نیست. همینطور اقلام مشمول قانون خودرو هم از شمول این موافقت نامه خارج است.


نامه وزارت صمت به گمرک ایران در مورد واردات لیفتراک مستعمل


1401/09/06
12:02:48
5.0 / 5
405
تگهای خبر: اداره , تجارت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان شیك بار
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری