طی تابستان امسال؛

ساخت 2 و نیم میلیون متر مسکن در تهران، مجوز گرفت

ساخت 2 و نیم میلیون متر مسکن در تهران، مجوز گرفت

مرکز آمار ایران در گزارشی از صدور پروانه ساختمانی برای ساخت ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در شهر تهران طی تابستان سال جاری اطلاع داد.به گزارش شیک بار به نقل از مهر، مرکز آمار ایران نتایج طرح گردآوری اطلاعات پروانه های ساختمانی صادر شده توسط شهرداری های کشور در تابستان ۱۴۰۰ را منتشر نمود که بر مبنای آن کاهش ۹.۶ درصدی واحدهای مسکونیِ پیشبینی شده در پروانه های صادر شده برای راه اندازی ساختمان توسط شهرداری تهران و ۳۱.۹ درصدی آن در شهرداری های کل کشور در تابستان ۱۴۰۰ نسبت به تابستان ۱۳۹۹ مشهود است.
بررسی نتایج طرح گردآوری اطلاعات پروانه های ساختمانی صادر شده توسط شهرداری های کشور در فصل تابستان سال ۱۴۰۰ برای دو آیتم تهران و کشور به شرح زیر است:
الف- شهر تهران
در تابستان سال ۱۴۰۰، تعداد ۱۲‬ هزار و ۴۹۳ واحد مسکونی در پروانه های صادرشده برای راه اندازی ساختمان از جانب شهرداری تهران، پیشبینی شده است که نسبت به فصل گذشته ۱۳ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته‬ (تابستان‬ ۱۳۹۹)‬ ۹.۶ درصد کاهش داشته است.
متوسط تعداد واحد مسکونی برای هر یک از این پروانه های راه اندازی ساختمان ۷.۸ واحد بوده که رشد ۱۴.۸ درصدی نسبت به فصل پیش از آن افزایش و افت ۱۲ درصدی نسبت به فصل مشابه سال قبل داشته است.
مجموع مساحت زیربنا در پروانه های راه اندازی ساختمان صادر شده از جانب شهرداری تهران در تابستان ۱۴۰۰ بالغ بر ۲۴۸۶ هزار متر مربع بوده است که نسبت به فصل گذشته ۱۹.۳ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۲.۵ درصد افزایش داشته است.
متوسط مساحت زیربنای این دسته از پروانه ها در دوره مورد بررسی ۱۵۵۳ متر مربع بوده است.
مجموع مساحت زمین در پروانه های صادرشده برای راه اندازی ساختمان از جانب شهرداری تهران در حدود ۶۱۲ هزار متر مربع بوده است که نسبت به فصل گذشته ۳۴.۴ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۵.۷ درصد افزایش داشته است.
متوسط مساحت زمین در پروانه های راه اندازی ساختمان ۳۸۲ متر مربع بوده است.
ب- کل نقاط شهری کشور
در تابستان سال ۱۴۰۰، تعداد ۹۳‬ هزار و ۵۷۸ واحد مسکونی در پروانه های صادرشده برای راه اندازی ساختمان از جانب شهرداری های کشور پیشبینی شده است که نسبت به فصل گذشته ۹.۵‬ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۳۱.۹ درصد کاهش داشته است.
متوسط تعداد واحد مسکونی در هر پروانه راه اندازی ساختمان ۳.۲ واحد بوده که نسبت به فصل پیش از آن (بهار ۱۴۰۰) رشد ۱۴.۷ درصدی و نسبت به فصل مشابه سال قبل کاهش ۴۰.۱ درصدی داشته است.
متوسط مساحت زیربنا در این پروانه ها ۶۲۱ مترمربع بوده که نسبت به فصل گذشته (بهار ۱۴۰۰) کاهش ۱۰.۴ درصدی و نسبت به فصل مشابه سال قبل (تابستان ۱۳۹۹) کاهش ۲۹.۱ درصدی داشته است.
مجموع مساحت زمین در پروانه های صادرشده برای راه اندازی ساختمان در حدود ۱۷۴۷۲ هزار متر مربع بوده است که نسبت به فصل گذشته ۵۲.۸ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۸.۵ درصد افزایش داشته است.
متوسط مساحت زمین در پروانه های راه اندازی ساختمان ۵۸۹ متر مربع بوده است.


منبع:

1400/10/20
12:59:35
5.0 / 5
251
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری