سخنگوی انجمن تایر :

گرانی تایر هنوز اعمال نشده است

گرانی تایر هنوز اعمال نشده است

سخنگوی انجمن تایر با اعلان اینکه افزایش 15 درصدی قیمت تایر هنوز اعمال نشده است، اظهار داشت: وقتی قیمت مواد اولیه افزایش می یابد، افزایش قیمت تمام شده اجتناب ناپذیر است.مصطفی تنها در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد افزایش ۱۵ درصدی قیمت تایر، گفت: افزایش قیمت تایر مصوب شد اما هنوز اعمال نشده است برای اینکه امیدواریم که فرجی شود تا قیمت را افزایش ندهیم. به سبب نگرانی از کاهش تقاضا افزایش قیمت را دائم عقب می اندازیم تا شاید چاره ای پیدا شود.
سخنگوی انجمن تولیدکنندگان تایر اضافه کرد: متأسفانه قیمت مواد اولیه با افزایش قیمت زیادی روبه رو شده است؛ بعنوان نمونه قیمت روغن که یکی از مواد اولیه اصلی تولید تایر است به شدت رشد کرده است. نرخ ارز هم که از اول سال تا حالا نوسان زیادی داشته است. وقتی قیمت مواد اولیه افزایش می یابد قیمت تمام شده نیز با افزایش مواجه می شود.
وی افزود: تورم بالای ۴۰ درصد است یعنی همه چیز در کشور به سمت گرانی می روند که این مساله مواد اولیه را هم شامل می شود. چاره ای جز افزایش قیمت نداریم.
تنها اظهار داشت: هم اکنون برخی از واحدهای تولیدی با زیان کار می کنند. ما که نمی توانیم روی محصولات تولیدی خود سوبسید دهیم. برای جبران زیان یا باید تولید را کم کرد یا قیمت را گران کرد.
سخنگوی انجمن تولیدکنندگان تایر به وضعیت صادرات هم اشاره نمود و اظهار داشت: از سال ۹۷ به این سو مجوز صادرات نداشتیم اخیراً در بعضی از کالاها مجوز را گرفته ایم. اگر صادرات صورت گیرد زیان ها جبران خواهد شد.
وی گفت: منتهی به دست آوردن بازارهای صادراتی و بازارسازی خارجی دشوار است. ما بازارهای خوبی داشتیم ولی پس از ممنوعیت صادرات، بازارهای خودرا از دست دادیم.
تنها اظهار داشت: برای صادرات مجدد باید بازارسازی نماییم و مازاد تولید را به کشورهای خارجی بفروشیم. طی ۴ ماه نخست سال جاری نسبت به زمان مشابه سال قبل رشد تولید ۴ درصدی داشتیم که مازاد نیاز داخل است.

1400/06/02
22:00:31
5.0 / 5
209
تگهای خبر: تولید , صادرات , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری