بزودی با بهره برداری از یك تونل؛

فاصله تهران با استان های شمالی 45 دقیقه كاهش پیدا می كند

فاصله تهران با استان های شمالی 45 دقیقه كاهش پیدا می كند

به گزارش شیک بار معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: تا یک ماه آتی با بهره برداری از تونل 6 و نیم کیلومتری البرز در قطعه دو آزادراه تهران - شمال، طول سفر به استانهای شمالی 45 دقیقه کاهش خواهد یافت.به گزارش شیک بار به نقل از صدا و سیما، خیرالله خادمی گفت: تا یک ماه آتی با بهره برداری از تونل ۶ و نیم کیلومتری البرز در قطعه دو آزادراه تهران - شمال، طول سفر به استانهای شمالی ۴۵ دقیقه کاهش خواهد یافت. عملیات عمرانی ساخت این تونل به طول ۶ هزار و ۵۰۰ متر بعنوان بزرگترین تونل کشور و منطقه غرب آسیا ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با ساخت دو هزار و ۵۰۰ متر جاده دسترسی در طرفین تونل، ۹ کیلومتر از قطعه دو آزادراه در یک ماه آتی زیر بار ترافیکی خواهد رفت.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اضافه کرد: با اختتام قطعه یک آزادراه تهران-شمال تمرکز ما روی ساخت قطعه دو بیشتر شد و تمام ماشین آلات و توان مهندسی قطعه یک به قطعه دو منتقل شد و در دو سال قبل پیشرفت فیزیکی کل طرح قطعه دو آزادراه تهران-شمال به ۴۷ درصد رسیده است.
وی اظهار داشت: به جهت اینکه قسمتی از طرح زودتر به بهره برداری برسد تصمیم گرفتیم یک باند قطعه دو را زودتر بسازیم و بنا بر این تمرکز کار را روی باند رفت آزادراه گذاشتیم که اکنون این باند ۷۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم کل باند رفت تا آخر سال یا در نهایت در ابتدای سال ۱۴۰۱ به بهره برداری برسد.
خادمی همین طور اضافه کرد: در این باند هم قسمتی از مسیر شامل تونل البرز پیشرفت فیزیکی بالایی دارد که در صورت بهره برداری، ۴۵ دقیقه نسبت به جاده فعلی در زمان سفر صرفه جویی می شود و خیلی از ترافیک های مسیر را به خصوص در زمان پیک سفرها و خصوصاً در محدوده تونل کندوان برطرف خواهدنمود و در محدوده تونل کندوان عملاً مسیر رفت از تونل البرز و برگشت از استانهای شمالی بوسیله تونل کندوان صورت خواهد پذیرفت که منجر به رفع ترافیک در این راه خواهد شد.
گفتنی است، قطعه دو آزادراه تهران - شمال از محدوده دوآب در استان البرز شروع شده و بعد از عبور از مسیر کوهستانی ۲۲ کیلومتری که بخش عمده آنرا تونل و پل تشکیل می دهد به محدوده پل زنگوله در استان مازندران می رسد.


منبع:

1400/04/18
14:31:07
5.0 / 5
330
تگهای خبر: بار , ترافیك , جاده , حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری