با تعریف كاربری های گردشگری و فرهنگی؛

شروع مرمت و احیای سه ملك قدیمی در پهنه رودكی

شروع مرمت و احیای سه ملك قدیمی در پهنه رودكی

شیک بار: شهردار منطقه 11 تهران از حفاظت و ایجاد کاربری فرهنگی در سه ملک قدیمی واجد ارزش معماری در پهنه رودکی آگاهی داد که با مشارکت بخش خصوصی و تسهیلگری شهرداری منطقه 11 در حال مرمت است.


به گزارش شیک بار به نقل از مهر، نصراله آبادیان با اعلان اینکه پهنه رودکی بعنوان مهم ترین و بزرگترین پروژه فرهنگی شهر تهران با محوریت موسیقی و تئاتر در دست اجراست؛ اظهار داشت: حفظ بافت تاریخی این پهنه و صیانت از خانه های قدیمی واجد ارزش که بیان کننده معماری، هویت و سبک زندگی مردم در تهران قدیم است؛ برای مدیریت شهری حائز اهمیت بوده و با همین رویکرد تا حالا بیش از یکصد بنای تاریخی در پهنه رودکی مرمت شده است. آبادیان با اشاره به اهمیت مشارکت بخش خصوصی در این پروژه اضافه کرد: با تسهیلگری شهرداری منطقه ۱۱ مالکین خانه های قدیمی می توانند برای ملک خود کاربری های فرهنگی به وجود آورده و ضمن بهره مندی از منافع اقتصادی آن فرصت اشتغال زایی نیز در این پهنه فراهم خواهد شد. شهردار منطقه ۱۱ در تشریح خاصیت این ۳ ملک که حالا در حال مرمت هستند؛ بیان کرد: یک در ملک خیابان هانری کربن تقاطع هاشمی فر قرار دارد که دارای ۴ طبقه ۲۹۰ متری است و در دهه ۱۳۴۰ تولید شده که بعد از اختتام مرمت آن در سه ماه آتی تبدیل به مرکز اقامتی، فرهنگی و تجاری خواهد شد. ملک دیگری هم در همین خیابان کوچه شهروز به مساحت ۶۴۰ متر قرار دارد که دارای یک حیاط و دو ساختمان شمالی و جنوبی است. این ملک با قدمت ۷۰ سال تا اختتام شهریور امسال تبدیل به مؤسسه فرهنگی و هنری خواهد شد.
بگفته شهردار منطقه ۱۱ ملک دیگری هم در خیابان رازی – خیابان خرسند قرار دارد که در دهه ۱۳۵۰ تولید شده و دارای ۲۵۳ متر مساحت است و تبدیل به مؤسسه فرهنگی و هنری خواهد شد. آبادیان همین طور تهیه بسته هایی با هدف حفظ حیاط این بناها و ایجاد کاربری های فرهنگی در آنها را برای ارائه به کمیسیون های شهرسازی و فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران و دریافت مصوبه را از دیگر موضوعات مرمت بناهای واجد ارزش در پهنه رودکی بیان کرد که با محوریت گردشگری و رونق اقتصادی در پهنه رودکی در حال شکل گیری است.
او با اشاره به بازدید مشاور عالی و مدیر کل دفتر شهردار تهران از این سه ملک در حال مرمت که هفته گذشته انجام شده بود؛ تصریح کرد: شهرداری تهران از تقویت اقتصاد در حوزه فرهنگی و هنری حمایت می کند و در این راستا با هدف ترغیب بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در بناهای واجد ارزش پهنه رودکی، کمک های حمایتی برای استفاده از این فضاها با کاربری های جدید ارائه می دهد.


منبع:

1400/03/04
22:02:12
5.0 / 5
832
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری