شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران خبر داد؛

راهكارهای جدید برای كاهش مخاطرات حیات وحش برای پروازها در مهرآباد

راهكارهای جدید برای كاهش مخاطرات حیات وحش برای پروازها در مهرآباد

شیک بار: کمیته مدیریت حیات وحش با موضوع بهسازی باند 29 چپ و کاهش خطرات حیات وحش در زمان استفاده از باند 29 راست فرودگاه بین المللی مهرآباد تشکیل شد.


به گزارش شیک بار به نقل از وزارت راه و شهرسازی، در این نشست که با هدف اقدامات انجام شده در زمینه کنترل مخاطرات حیات وحش تشکیل شد، نماینده دفتر ایمنی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، نماینده پایگاه شهید لشگری و همین طور سازنده مترسک های الکترونیکی برای دفع پرندگان حضور داشتند.
بررسی میزان اثربخشی اقدامات و تصمیمات قبلی درباره کنترل حیات وحش خصوصاً برنامه زنده گیری سگ های ولگرد و انتقال به کمپ شهرداری و همین طور تأثیرات سیستم مترسک الکترونیک در دفع پرندگان از سطوح پروازی و کاهش برخورد پرندگان با پروازها، و تدابیر لازم جهت استفاده از باند ۲۹ راست، اصلی ترین محورهای این جلسه بودند.
در این جلسه ضمن تاکید بر مصوبات کمیته حیات وحش، قرار شد تعدادی از اقدامات و کارهای جدید نیز در دستور کار بخش های مختلف فرودگاه مهرآباد و همین طور شرکتها و نهادهای مستقر در این فرودگاه قرار گیرد.
از دیگر مصوبات این جلسه می توان به کنترل مبادی ورودی و خروجی وحوش چهارپا به سطوح پروازی و تصمیم گیری در چینش جدید مترسک ها بمنظور کاهش میزان ورود پرندگان به محدوده باند ۲۹ راست اشاره نمود.
بهسازی باند ۲۹ چپ بعنوان بزرگترین پروژه صنعت فرودگاهی ایران در سال ۱۴۰۰ به زودی در فرودگاه بین المللی مهرآباد تهران شروع خواهد شد و انتقال تمامی پروازها به باند ۲۹ راست در زمان بهسازی باند ۲۹ چپ، یکی از اقدامات مهم خواهد بود و ضرورت دارد برنامه هایی برای کاهش میزان خطرات حیات وحش در زمان استفاده از باند ۲۹ راست صورت گیرد.
به گزارش شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، گفتنی است، خطر برخورد حیوانات و خصوصاً پرندگان با هواپیماها، یکی از مخاطرات جدی در فرودگاه های جهان شمرده می شود و تمامی کشورها اهتمام دارند با اتخاذ تدابیر مؤثر، ضمن حفظ حیات وحش، با انجام اقدامات کنترلی، میزان یا شدت این خطر را کنترل کنند.


منبع:

1400/02/17
17:08:27
5.0 / 5
553
تگهای خبر: بار , زمین , شركت , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری