مقام مسئول ؛

متروی میدان راه آهن با تونل به سكوی مسافرگیری راه اهن وصل شد

متروی میدان راه آهن با تونل به سكوی مسافرگیری راه اهن وصل شد

مدیرکل راه آهن تهران از آغاز بهره برداری از گالری ۶۰ متری اتصال ایستگاه متروی میدان راه آهن تهران به سکوی مسافرگیری ایستگاه راه آهن تهران اطلاع داد.علی کاظمی منش در گفتگو با راه آهن تهران درباره اتصال ایستگاه متروی میدان راه آهن تهران به سکوی سوار شدن مسافران ایستگاه راه آهن تهران عنوان کرد: متروی راه آهن تهران از راه یک گالری زیرسطحی به سکوی راه آهن تهران متصل شده است.
وی اضافه کرد: هم اکنون این گالری از جانب مسافران در حال استفاده است؛ سالن مذکور هم آماده شده و از سکویی که به این منظور راه اندازی شده، مسافرگیری انجام می شود.
مدیرکل راه آهن تهران افزود: این سالن که از انبار توشه بود، برای قطارهای حومه ای در نظر گرفته شده و مسافران از این سکو برای سوار شدن، استفاده می نمایند. بخشی از مسافران مترو از این گالری برای دسترسی به سکوهای سوار شدن به قطار بهره می برند؛ بخش نهایی این گالری هم تا هفته آینده به بهره برداری کامل می رسد.
وی تصریح کرد: این گالری به مساحت ۲۶۰۰ متر مربع و بسیار شیک طراحی شده که به ایستگاه متروی راه آهن متصل است.
کاظمی منش درباره استفاده از کارت بلیت مترو برای سوار شدن به قطارهای حومه ای اظهار داشت: گیت های الکترونیکی دریافت کارت بلیت برای مسافران مترو که قصد استفاده از قطارهای حومه ای را دارند هم در این گالری نصب شده است و بزودی از اواخر هفته آینده قابل استفاده خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: ایستگاه راه آهن تهران، نخستین ایستگاه راه آهن کشور است که از مسیر گالری زیر سطحی به ایستگاه مترو متصل می شود؛ مسافران مترو دیگر نیازی نیست که به بالای میدان راه آهن برای ورود به سالن های انتظار یا سکوهای سوار شدن به قطار بیایند بلکه مستقیماً از ایستگاه مترو وارد سکوی قطار خواهند شد.
به گفته مدیرکل راه آهن تهران، طول گالری حدود ۶۰ متر است که مسیر اتصال نسبتاً کوتاهی به حساب می آید.
گفتنی است کار ساخت این تونل از سال ۱۳۹۳ و در زمان وزارت عباس آخوندی شروع شده بود؛ اما به دلایلی چند سالی کار ساخت آن متوقف شده بود که بار دیگر با دستور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، فرایند ساخت این تونل آغاز و تکمیل شد.


منبع:

1400/01/19
11:29:29
5.0 / 5
1030
تگهای خبر: بار , مسافر , مسیر , وزیر راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری