در گزارش شیك بار اعلام شد؛

افتتاح ۴ ایستگاه مترو در سال جدید

افتتاح ۴ ایستگاه مترو در سال جدید

مدیرعامل شرکت مترو تهران، از افتتاح 4 ایستگاه باقرخان در خط 7، ایستگاه اقدسیه در خط 3 و ایستگاه مرزداران و شهرک آزمایش در خط 6 آگاهی داد.


علی امام، در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه ۴ ایستگاه مترو ابتدای امسال (۱۴۰۰) در خطوط مختلف مترو باقرخان در خط ۷، ایستگاه اقدسیه در خط ۳ و ایستگاه مرزداران و شهرک آزمایش در خط ۶ افتتاح می گردد، اظهار داشت: افتتاح این ایستگاه ها از برنامه های سال قبل مترو بوده است اما چون پول اوراق مشارکت برای تکمیل بموقع نرسید، این افتتاحیه به سال جدید کشیده شد. وی تصریح کرد: هنوز اوراق مشارکت سال ۹۹ که چیزی حدود ۲۵۰ میلیارد تومان است بطور کامل آزاد سازی نشده است. مدیرعامل مترو تهران درباره تامین سهم اوراق مشارکت سال ۹۹ شهرداری و تضمین آن توضیح داد: نامه تضمین ۵۰ درصدی سهم شهرداری از طرف رئیس سازمان برنامه و بودجه به امضا رسیده است. وی با اشاره به اینکه مبلغ این اوراق ۸۵۰ هزار میلیارد تومان است. گفت: ما هر ساله ما برای جذب پول اوراق مشارکت، به سبب بدهی های سنگین پیشین شهرداری گرفتار مشکل می شویم.
امام اشاره کرد: سیستم بانکی اغلب راغب به مشارکت دراین زمینه نیست، و اگر بانکی هم وارد شود، بانک مرکزی عاملیت آنرا نمی پذیرد. مدیرعامل مترو تهران اظهار داشت: برای حل مشکل تضمین معاون اول رئیس جمهور ورود پیدا کرده است و قول داده است این مشکل حل شود. وی افزود: اگر مجوز اوراق مشارکت سال ۹۹ را به سرعت بگیریم می توانیم امیدوار باشیم پروژه ها سرعت بیشتری پیدا کند. امام با بیان این نکته که برای تکمیل خط ۷ مترو تهران ۷ ایستگاه باقی مانده است، اضافه کرد: تکمیل ایستگاه ورزشگاه تختی به سبب مشکلات تملیکی باقی مانده و به جز این ایستگاه پایانه ای هم شمرده می شود، پرونده ۶ ایستگاه دیگر در آخر امسال بسته شد. مدیرعامل مترو تهران از توسعه بخش غربی خط ۴ آگاهی داد و اظهار داشت: تا اردیبهشت ۱۴۰۰ کلنگ آن زمین می خورد. وی افزود: با توسعه این محدود که از ایستگاه کلاهدوز تا دانشگاه آزاد واحد تهران شمال خواهد بود، قسمتی از گره حمل و نقلی تهران باز می شود.

1400/01/02
18:23:14
5.0 / 5
1101
تگهای خبر: بار , پایانه , حمل و نقل , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری