مقام مسئول شبكه بانكی:

نرخ سود وام مسكن جوانان ۶ درصد شد

نرخ سود وام مسكن جوانان ۶ درصد شد

مدیرعامل بانک تخصصی بخش مسکن از کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن جوانان از 9 به 6 درصد آگاهی داد.به گزارش شیک بار به نقل از بانک عامل بخش مسکن، محمود شایان درباره خبرخوش اختتام سال به دارندگان حساب جوانان به پایگاه خبری بانک مسکن اعلام نمود: برمبنای مصوبه جدید هیأت مدیره بانک، نرخ سود تسهیلات حساب پس انداز مسکن جوانان برای دوره بازپرداخت حداکثر ۵ ساله، از ۹ درصد به ۶ درصد کاهش پیدا کرد.
حساب پس انداز مسکن جوانان یکی از حساب های مورد توجه قشر زیادی از خانوارها است. خانوارها برای برنامه ریزی بلندمدت جهت خانه دار شدن فرزندانشان از امکانات و مزیت های حساب پس انداز مسکن جوانان استفاده می نمایند به این صورت که با سپرده گذاری تدریجی و کم هزینه از امتیاز بلندمدت دریافت تسهیلات خرید مسکن بهره مند می گردند. سقف و نرخ سود تسهیلات مسکن جوانان به شکلی است که در آخر مدت زمان سپرده گذاری، تسهیلات مناسب به لحاظ قدرت پوششی هزینه خرید خانه به جوانان دارای این حساب پرداخت می شود.
جزئیات کاهش ۳ درصدی نرخ سود وام مسکن جوانان
مدیرعامل بانک تخصصی بخش مسکن درباره جزئیات تصمیم جدید درباره تغییر کاهشی نرخ سود تسهیلات مسکن جوانان اظهار داشت: نرخ سود تسهیلات پرداختی در قالب فروش اقساطی مسکن (اعم از خرید یا واگذاری سهم الشرکه ناشی از تسهیلات اعطایی مشارکت مدنی) از محل حساب پس انداز مسکن جوانان با مدت بازپرداخت حداکثر ۵ ساله، از ۹ درصد به ۶ درصد کم شد. نرخ سود ۶ درصدی برای تسهیلات مربوط به این حساب، ناظر به آن دسته از قراردادهای تسهیلاتی است که از تاریخ ۱۲ اسفند سال ۹۹ و پس از این تاریخ، با مدت بازپرداخت حداکثر ۵ ساله منعقد (ثبت قطعی قرارداد) می شوند. شایان تصریح کرد، درباب نرخ سود سایر تسهیلات و یا تسهیلات از محل حساب پس انداز مسکن جوانان با مدت بازپرداخت بیش از ۵ سال، کماکان ضوابط و مقررات قبلی به قوت و اعتبار خود باقی است.
به گفته این مقام مسئول در شبکه بانکی، به این ترتیب، با اجرای این مصوبه جدید از این پس تسهیلات فروش اقساطی مسکن از محل حساب پس انداز مسکن جوانان با دو نرخ ۶ و ۹ درصد، حسب مورد، قابل پرداخت خواهد بود.
چگونه حساب مسکن جوانان افتتاح کنیم؟
شایان اضافه کرد: حساب پس انداز مسکن جوانان یکی از انواع حساب های سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت است که دارنده حساب قادر می باشد با رعایت برنامه سپرده گذاری ارائه شده توسط بانک در طولانی مدت با شرایط خاص استثنایی از مزایا و تسهیلات ویژه حساب مذکور برخوردار شود. مدت انتظار برای دریافت تسهیلات در این حساب بین ۵ تا ۱۵ سال است و مدت زمان بازپرداخت تسهیلات به روش ساده ۲۰ ساله و به روش پلکانی ۱۲ سال تعریف شده است که در مقایسه با سایر تسهیلات، مناسب ارزیابی می شود. همین طور دریافت کنندگان تسهیلات مسکن جوانان برای نحوه بازپرداخت می توانند از یکی از دو مدل ساده یا پلکانی بهره ببرند.
وی تصریح کرد: هر شخصی که به سن ۱۸ سال تمام رسیده و یا حکم رشد او از طرف دادگاه صادر شده باشد می تواند به نام خود یا کسانی که تحت ولایت و قیمومیت او باشند حساب پس انداز مسکن جوانان افتتاح کند.
مبلغ وام مسکن جوانان: پس از ۵ سال ۲۱۰ و ۱۵ سال ۴۰۰ میلیون تومان
شایان اضافه کرد: هم اکنون حداکثر سقف پرداخت تسهیلات مسکن جوانان در تهران در آخر سال پنجم سپرده گذاری مبلغ ۲۱۰ میلیون تومان و در آخر سال پانزدهم نیز ۴۰۰ میلیون تومان است. این تسهیلات برای شهرهای بزرگ نیز در آخر سال پنجم مبلغ ۱۵۰ میلیون و در آخر سال پانزدهم ۳۳۰ میلیون تومان تعیین شده است. همین طور برای شهرهای کوچک این دو سقف تسهیلاتی به ترتیب ۱۰۰ میلیون و ۲۹۰ میلیون تومان است.
وی اشاره کرد: باتوجه به قیمت مسکن در شهرهای مختلف کشور قدرت پوشش تسهیلات مسکن جوانان برای خرید خانه توسط زوج ها نسبتاً مناسب می باشد.
مدیرعامل بانک تخصصی بخش مسکن اشاره کرد: از آنجائیکه خانوارها برای صاحب خانه کردن فرزندان شأن در وضعیت تورمی لازم است از مدل پس انداز تدریجی برای تجهیز منابع مورد نیازشان استفاده کنند، حساب مسکن جوانان یک خدمت مالی اعتباری مناسب به خانوارها است.

1399/12/18
10:16:50
0.0 / 5
652
تگهای خبر: امكانات , بار , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری