وزیر راه:

اینچه برون می تواند به قطب شكوفایی اقتصاد گلستان تبدیل گردد

اینچه برون می تواند به قطب شكوفایی اقتصاد گلستان تبدیل گردد

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: اینچه برون را به یک شهر جدید با کارکرد صنعتی، تجاری، لجستیکی و گردشگر درمانی تبدیل خواهیم کرد که این شهر می تواند به قطب شکوفایی اقتصادی گلستان تبدیل گردد.به گزارش شیک بار به نقل از مهر، محمد اسلامی، بعدازظهر شنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی اظهارکرد: در زمینه ایجاد راه آهن ایران و ترکمنستان، تلاش مضاعفی شد تا مشکلات را برطرف نماییم و امروز بیشتر مشکلات برطرف شده است.
وی با اعلان اینکه ایجاد خط عرض این مسیر ۱.۵ سال طول کشید، اضافه کرد: گسترش زیرساخت های راه آهن اینچه برون هم در برنامه است که مشکلات زیرساختی دارد که با همت استاندار باید حل و فصل شود.
اسلامی بیان کرد: اینچه برون را به یک شهر جدید با کارکرد صنعتی، تجاری، لجستیکی و گردشگر درمانی تبدیل خواهیم کرد که این شهر می تواند به قطب شکوفایی اقتصادی گلستان تبدیل گردد.
وی بیان کرد: راه اندازی شهرک های صنعتی مشترک با بخش خصوصی در کشور در حال انجام می باشد.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در زمینه ایجاد بندر چوب هم مدل و الگویی که خود استان پیگیری کرده را دنبال خواهیم کرد و معتقد هستیم که باید محیطی در نظر گرفته شود تا کمترین لطمه را داشته باشد.
اسلامی با تاکید بر اینکه احیا بندرترکمن برای ما اولویت بیشتری دارد، اظهار داشت: در زمینه احیا خلیج گرگان هر آنچه شورای عالی تالاب ها در نظر بگیرند را اجرا می نماییم.
وی درباب پروژه بزرگراهی اظهار داشت: این مسیر قسمتی از محور هزار و ۲۳۰ کیلومتر از آستارا تا مشهد بوده که هزار و ۱۴۸ کیلومتر آن انجام شده و ۸۲ کیلومتر باقی مانده که بخشی در استان گلستان (۴۲ کیلومتر) و خراسان شمالی است و نیاز به کار سرمایه گذاری دارد.
اسلامی همین طور به تعریض جاده آزادشهر- خوش ییلاق اشاره نمود و اظهار داشت: ۶۵ کیلومتر در گلستان و ۳۵ کلیومتر در سمنان واقع شده که نصف آن در دست اجرا است و بزودی به یک بزرگراه تبدیل گردد.
وی بیان کرد: امروز جشن اختتامیه مسکن مهر را شاهد بودیم که منهای یک بلوک ۲۰ واحده که مشکل حقوقی دارد، بقیه انجام شده است.
اسلامی اظهار داشت: حجم مراودات از اینچه برون باتوجه به شرایط کرونا نسبت به سال قبل دو برابر شده است.

1399/12/11
19:47:30
0.0 / 5
1033
تگهای خبر: جاده , زمین , مسكن , مسیر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری