گزارش شیك بار؛

۲۷ و نیم میلیون تومان بدهید ۲۴۰ میلیون تومان وام مسكن دریافت كنید

۲۷ و نیم میلیون تومان بدهید ۲۴۰ میلیون تومان وام مسكن دریافت كنید

به گزارش شیک بار نرخ اوراق تسهیلات مسکن امروز در کانال ۵۰ هزار تومانی قرار داشت و یکی از پُرمعامله ترین نمادهای تسه به قیمت ۵۸ هزار تومان فروخته شد.به گزارش شیک بار به نقل از مهر، قیمت اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در معاملات امروز سه شنبه ۵ اسفند فرابورس در کانال ۵۰ هزار تومانی در نوسان بود و نمادهای مختلف زیرمجموعه تسه از ۵۱ تا ۶۰ هزار تومان فروخته شد.
تسه ۹۹۱۱ (اوراق مسکن بهمن امسال) با عرضه بیشتر از ۴۶ هزار برگه در چارچوب ۱۵۵۵ فقره معامله، بیشترین تقاضای خرید را داشت؛ نرخ این برگه ها از ۵۵ تا ۵۹ هزار و ۱۶۴ تومان و با میانگین قیمتی ۵۸ هزار و ۱۶۹ تومان تعیین شد.
تسه ۹۹۱۰ (اوراق مسکن دیماه امسال) هم با فروش بیشتر از ۹ هزار برگه در چارچوب ۳۵۶ فقره معامله، یکی از پُرتقاضاترین اوراق تسهیلات مسکن در معاملات امروز فرابورس بود میانگین قیمت این برگه ها هم ۵۹ هزار و ۵۱۱ تومان بود که نسبت به روز گذشته ۲۳ صدم درصد ارزان تر به فروش رسید.
تسه های ۹۹۰۸ و ۹۹۰۹ (اوراق مسکن آبان و آذر امسال) هم با فروش به ترتیب ۸ هزار و ۷۰۰ و ۶ هزار برگه از نمادهای پُرفروش در معاملات امروز اوراق تسهیلات مسکن محسوب می شوند متوسط قیمت این دو نماد هم به ترتیب ۵۸ هزار و ۸۴۸ تومان (با رشد ۳.۲۱ درصد قیمت نسبت به دیروز) و ۵۹ هزار و ۱۹۱ تومان (با رشد ۲.۶۱ درصد قیمت نسبت به دیروز) برآورد شده است.
سایر نمادهای تسه هم با استقبال نسبتاً مناسبی روبرو شده و سبب شد تا به جز ۳ نماد، در سایر نمادها، بازار امروز اوراق تسهیلات مسکن در روز سرخ پوشی کل بازار و افت ۲۷ هزار واحدی شاخص کل، سبزپوش شود.
به نظر می رسد بهبود نسبی بازار خرید و فروش مسکن همزمان با ثبات قیمت ها در ایام اخیر، از علل افزایش استقبال از خرید اوراق تسهیلات مسکن باشد.
هزینه دریافت وام مسکن؛ ۲۷.۵ میلیون تومان
با توجه به مهلت طرح اعطای تسهیلات مسکن از جانب تنها بانک تخصصی بخش مسکن با استفاده از عدم احتیاج به خرید اوراق که تا ۲۲ بهمن سال جاری در جریان بود، هم اکنون متقاضیان دریافت وام ۲۴۰ میلیون تومانی مسکن زوجین از محل اوراق تسهیلات، می بایست ۴۸۰ برگه از این اوراق را خریداری کنند که با در نظر هر برگه ۵۸ هزار تومان (به طور میانگین)، ۲۷ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان هزینه دریافت تسهیلات مسکن زوجین خواهد بود.
همچنین برای دریافت تسهیلات ۱۴۰ میلیون تومانی مسکن فردی از محل اوراق تسهیلات مسکن، متقاضیان می بایست ۲۸۰ برگه ۵۸ هزار تومانی خریداری کنند که هزینه نهایی دریافت این وام مسکن، ۱۶ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان خواهد شد.


منبع:

1399/12/06
14:15:06
0.0 / 5
814
تگهای خبر: خرید و فروش , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری