نوبخت مطرح كرد؛

رشد ۱۰ درصدی مسافران مترو در ایام اخیر

رشد ۱۰ درصدی مسافران مترو در ایام اخیر

به گزارش شیک بار مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران اظهار داشت: آمار مسافران مترو نسبت به روزهای اول بهمن ماه ۹۹ با ۱۰ درصد افزایش داشته و برای قطع زنجیره انتقال کرونا مدیریت زمان سفر ر باید جدی بگیریم.به گزارش شیک بار به نقل از مهر، فرنوش نوبخت عنوان کرد: هر چه به روزهای پایانی سال نزدیک می شویم آمار مسافران در حال افزایش می باشد امیدواریم مسافران با مدیریت زمان سفر ازدحام مسافری در ساعات پیک را کاهش دهند.
وی ضمن اشاره به اینکه همانند یک سال قبل در جهت قطع زنجیره کرونا اقدامات پیشگیرانه ای را در متروی تهران و حومه انجام می شود، خاطرنشان کرد: با تمام کارهایی که در حال انجام می باشد اگر افزایش مسافری داشته باشیم امکان رعایت بیشتر پروتکل های ابلاغی که از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح شده وجود ندارد.
نوبخت اضافه کرد: با عنایت به این که متروی تهران وسیله ای انبوه بر است و ظرفیت های موجود ناوگان، امکان کاهش سرفاصله حرکت قطارها را نمی دهد. شهروندان با مدیریت سفرهایشان ما را یاری کنند تا از این بحران خارج شویم.
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه اظهار داشت: نیمه دوم بهمن ماه سالجاری نسبت به نیمه اول بهمن ماه ۱۰ درصد به آمار مسافران مترو اضافه گردید و بر مبنای آخرین آمار به روزانه یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر رسیده ایم.
وی تصریح کرد: هم اکنون قادر نیستیم ظرفیت قطارهای متروی را افزایش دهیم اما با عنایت به این که به روزهای پایانی سال نزدیک می شویم پیشبینی می نماییم که این آمار باز هم با افزایش همراه باشد. بنابراین از شهروندان می خواهیم در هنگام استفاده از مترو، مدیریت زمان سفر را جدی بگیرند.
نوبخت در ادامه با تکیه بر اینکه علیرغم بحران اقتصادی و کاهش آمار مسافری، در هیچکدام از خطوط هفتگانه مترو سرفاصله حرکت قطارها را افزایش نداده ایم و با بکارگیری تمام ظرفیت سرفاصله حرکت قطارها را در خط دو را از سه و نیم دقیقه به سه دقیقه کاهش داده ایم. اظهار داشت: به جهت اینکه هزینه های جاری و در آمدی که به علت کاهش آمار مسافری مواجه شدیم را جبران نماییم، احتیاج به کمک دولت از راه اجرای مصوبات داریم.


منبع:

1399/12/04
13:29:30
0.0 / 5
1057
تگهای خبر: سفر , شركت , شهروندان , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری