وزیر راه:

استفاده از فناوری روز در آسفالت

استفاده از فناوری روز در آسفالت

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: کیفیت آسفالت مورد استفاده در روکش راه های کشور، مورد تأیید مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی است.به گزارش شیک بار به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی امروز ۲۸ بهمن ماه در مراسم رونمایی از ۴۲۶ پروژه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اعتبار ۱، ۲۰۰ میلیارد تومان به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد: امروز یکی از وعده های مهم در حوزه حمل و نقل و راهداری در جهت مقاوم سازی و بازسازی پروژه ها و نوسازی ماشین آلات در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای به مرحله عملیاتی و اجرایی رسیده است.
وی افزود: رویکردها و برنامه ها و اقدامات در حوزه حمل و نقل و راهداری تغییرات اساسی کرده و کارکرد سازمان راهداری در ماه های گذشته رشد قابل ملاحظه ای داشته است.
اسلامی با اشاره به اینکه اطلاعات و تصویربرداری از ۶۰ هزار کیلومتر راه توسط سامانه های سازمان راهداری یکی از مهم ترین پروژه هایی بوده که به مرحله اجرایی و عملیاتی رسیده است، خاطرنشان کرد: با عنایت به آنکه خیلی از نقشه ها در این عرصه پیش از این مشکل داشته اند با اجرای و طراحی این سامانه توانستیم توسعه قابل توجهی را در این عرصه داشته باشیم.
وزیر راه و شهرسازی در ادامه به بخش مصرف قیر در این عرصه اشاره نمود و اظهار داشت: قیر مصرفی در مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی باید مورد تأیید قرار بگیرد و از طرفی کارخانجات تولید قیر باید در این بخش بتوانند استاندارهای لازم را دریافت نمایند.
وزیر راه و شهرسازی اظهار نمود: پیمانکارانی هم که در این عرصه فعالیت و از آسفالت استفاده می نمایند هم طبق هماهنگی که با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و کارخانجات تولید قیر انجام گرفته است باید قیر مصرفی خویش را با استاندارهای مورد تأیید آنها استفاده کنند.
اسلامی بیان نمود: خوشبختانه تکنولوژی دقیق و مناسب در حوزه آسفالت در دستور کار گرفته و باآنکه ما در حوزه تأمین منابع مالی بشدت در محدودیت هستیم اما با هر وضعیت باید اقدامات لازم در حوزه اصلاح وضعیت راه ها را انجام دهیم.
وی با اشاره به اینکه امروز برنامه هزار و ۸۰۰ کیلومتر روکش آسفالت که در دهه فجر به انجام رسیده بود را به بهره برداری رساندیم، اظهار داشت: نهضت در این عرصه ادامه دارد و البته با عنایت به شرایط آب و هوایی این اقدامات انجام شده و تکمیل می شود.
اسلامی بیان نمود: تعهد ما و همینطور سازمان راهداری برای اصلاح راه های اصلی و شریانی از مهم ترین برنامه ها بوده و ما آنرا در اولویت خود قرار داده ایم. خوشبختانه در این عرصه سعی شده تا به بهترین شکل اقدامات در حوزه بهسازی صورت گیرد.
وزیر راه و شهرسازی در ادامه به راه اندازی پل ها و سازه های آنها اشاره نمود و اظهار داشت: پل ها که محل گذر آب و مردم هستند باید سازه های محکمی داشته باشند و این مورد برای ما بسیار مهم بوده و تابحال ۱۱۰ هزار پل در سامانه های طراحی شده شناسایی و سازه های آنها بررسی شده است.
اسلامی بیان نمود: باید بر مبنای رفتار پل ها و بر مبنای محیط پیرامون آنها اقدامات لازم انجام گیرد و از طرفی شرایط گذر آب با عنایت به محیطی که قرار دارد برای ما بسیار مهم می باشد و ازاین رو باید سازه ها و نحوه ساخت آنها با بهترین کیفیت صورت گیرد.
وی تصریح کرد: این سامانه ها کمک می نماید تا بتوانیم رویه راه ها و کیفیت پیرامون راه ها را ارتقا دهیم.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه سامانه راهداری در این عرصه بسیار موفق عمل کرده و ما توانستیم شرایط مقاوم و پابرجایی را در حوزه پل ها و ابنیه ها فراهم نماییم، اظهار داشت: سازمان راهداری و همینطور راهداران چشم بینا و گوشه شنوای مسافران و مردم هستند و ازاین رو باید به صورت سیستمی به این مورد رسیدگی شود.
وی در ادامه به نوسازی ماشین آلات راهداری اشاره نمود و اظهار داشت: ۸۰۰ دستگاه ماشین آلات اسقاطی که خیلی از آنها تبدیل به جنازه ماشین آلات شده بود و ما در گذشته قبرستانی از ماشین آلات فرسوده را داشتیم با کمک مهندسان نوسازی و به سیستم حمل و نقل کشور بازگردانده شدند.
وی با اشاره به اینکه رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی معلمان جاده ها هستند و باید با انضباط و رعایت ایمنی در رانندگی بتوانند عملکرد خودشان را به سایر مردم آموزش دهند، اظهار داشت: ما با یک انسجام بخشی و تصمیم های مدیریتی درست باید بتوانیم جامعه صنعت حمل و نقل را از راه سیستم توسعه و آموزش و مهارت و با مراقبت از عملکرد خود به یک نظام یکپارچه و هوشمند در سطح جاده های کشور تبدیل نماییم.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه طبق بررسی های صورت گرفته ۸۵ تا ۸۶ در شد از حوادثی که رخ می دهد در ارتباط با خطای انسانی و عدم توجه به جلو و همینطور خستگی و خواب آلودگی است، اضافه کرد: سامانه جامع پایش تصادفات که امروز رونمایی گردید به صورت قانونی مبادرت به شناسایی و رفع نقاط حادثه خیز کرده و با آگاه سازی و هوشمندسازی این نقاط حادثه خیز بخش عمده ای از تصادفات کاسته می شود.
وی اظهار نمود: بین ۲۵۰ نقطه حادثه خیز در کشور وجود دارد که تا آخر سال ۲۰۰ نقطه برطرف شده و باقی مانده در ارتباط با تقاطع های غیر همسطح است که با سازه ها و هوشمندسازی و پروژه ها برطرف می شود.

1399/11/29
13:58:09
0.0 / 5
972
تگهای خبر: بار , تكنولوژی , تولید , جاده
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان شیك بار
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری