هاشمی در جمع خبرنگاران:

بودجه شهرداری به ۴۸ هزار میلیارد كاهش پیدا كرد

بودجه شهرداری به ۴۸ هزار میلیارد كاهش پیدا كرد

رئیس شورای اسلامی شهر تهران از کاهش رقم بودجه پیشنهادی شهرداری به ۴۸ هزار میلیارد تومان اطلاع داد و اظهار داشت: در جاهایی که احساس کردیم این بودجه تحقق درآمدی ندارد آن را کم کردیم.به گزارش شیک بار به نقل از مهر، محسن هاشمی در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به اینکه در جلسه هم اندیشی امروز بحث درآمدی بودجه بررسی گردید، اظهار داشت: در این نشست دو ساعته تمام نظرات عنوان شد و درباره بخش درآمدی بودجه تصمیم گیری شد و این بخش یکشنبه مطرح می شود. تا اینکه بعداً به بخش هزینه ای بودجه برسیم.
وی اضافه کرد: آن چیزی که شهرداری به شورا ارجاع داده بود، حدود ۵۵ هزار میلیارد تومان با تبصره ها بود که قبلاً در بودجه وجود نداشت که ۱۶۰۰ میلیارد آن در جاهایی که احساس کردیم تحقق درآمد ندارد کم شد و بودجه به ۴۸ هزار میلیارد تبدیل شد.
هاشمی خاطرنشان کرد: لایحه «شهر دوستدار سالمند» در شورای گذشته آمده بود در آن زمان ارجاع به کمیسیون فرهنگی شده بود اما در صحن کمیسیون ها نظرات زیادی داشتند و چون بحث سالمند مهم می باشد و پیشنهادات عرضه شده به نظر می آمد کارشناسی نشده بود، برخی از اعضا تصمیم گرفتند به کمیسیون بازگردد و از ماده ۴ به بعد بعد از این بازگشت در صحن بررسی شود.
وی درباره سمت و سوی درآمدهای بودجه اظهار داشت: ما در بخش غیرنقدی گرفتار مشکلیم چون تهاتر اموال کار مشکلی است و جسارت بالایی می خواهد، چون تغییر قیمت ها زیاد است گرفتار مشکل می شوند و این مسئله سبب شده اختیارات شهرداران مناطق هم کم شود و این درآمدها کم شده است.
رئیس شورای شهر تهران درباره فروش املاک شهرداری برای جبران هزینه ها اظهار داشت: معاونت ترافیک و حمل و نقل عمومی و معاونت عمران از روش تهاتر استفاده می نمایند که برای فعالیتهای جاری نیست بلکه در زمینه فروش املاک برای جبران، ۵۰ درصد هزینه را غیرنقدی پرداخت می کنند که نوعی استفاده از بودجه غیر نقدی است.
وی، احضار حق شناس به دادسرای نظامی را تکذیب نمود.

1399/11/28
14:27:40
0.0 / 5
1255
تگهای خبر: بار , ترافیك , حمل و نقل , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری