معاون وزیر راه:

امكان قیمت گذاری مسكن توسط دولت وجود ندارد

امكان قیمت گذاری مسكن توسط دولت وجود ندارد

به گزارش شیک بار معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: امکان کنترل بازار مسکن از مسیر قیمت گذاری توسط دولت از نظر قوانین و ساختار اجرائی وجود ندارد.به گزارش شیک بار به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده بر رونق تولید مسکن اصرار کرد و اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی دنبال تولید مستمر مسکن می باشد و این برنامه ای است که در برنامه های بلندمدت این وزارتخانه دنبال و پیگیری خواهد شد.
معاون مسکن و ساختما افزود: درباب تولید مستمر مسکن در این دولت، برنامه ریزی کلانی انجام شده است که قسمتی از آنها مربوط به طرح اقدام ملی مسکن و بخش دیگر مربوط به تفاهم نامه هایی است که وزارت راه و شهرسازی با سایر وزارتخانه ها برای تولید مسکن، منعقد کرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی از اتمام پالایش مرحله سوم طرح اقدام ملی مسکن که ظرفیت جدیدی را برای ۱۸۳ شهر جدید برای متقاضیان مسکن به وجود آورده بود، آگاهی داد و اضافه کرد: متقاضیان واجد شرایط طرح اقدام ملی مسکن در مرحله سوم به استانها معرفی شده اند که بنا بر اعلام استانها بخش عمده ای از پذیرفته شدگان در مرحله معرفی به پروژه ها هستند.
محمودزاده درباب افزایش قیمت مسکن که توسط بانک مرکزی و مرکز آمار ارائه شده است و برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای کنترل قیمت مسکن و ساماندهی بازار و ثبات قیمت بازار خرید و فروش مسکن، اظهار داشت: برای کنترل افزایش بازار خرید و فروش مسکن به دو حالت می توان برخورد کرد. اول آنکه به موازات آن افزایش تولید و ساماندهی بازار پیگیری شود و دوم آنکه توسط دولت قیمت گذاری صورت گیرد که این مساله امکانش از نظر قوانین و ساختار اجرائی امکانپذیر نیست. اما درباب افزایش تولید و ساماندهی بازار مسکن کارهای مهمی انجام شده و در حال انجام می باشد.
وی اشاره کرد: به موازات افزایش تولید مسکن و فراهم آوردن بسترهای تولید مسکن که قسمتی از آنها تسری تسهیلات و خدمات به پروژه های خودمالک در کنار پروژه های دولتی است، در تلاش هستیم تا بتوانیم واحدهایی که خالی مانده و می توانند در بازار اجاره برای گروه های هدف مورد استفاده قرار بگیرند با ابزار قانونی در اختیار این گروه قرار بگیرد.


منبع:

1399/11/25
15:34:44
0.0 / 5
1138
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری