دبیر شورای اسلامی شهر اراك:

شهردار اراك در امتداد تحقق اراده مردم بركنار شد

شهردار اراك در امتداد تحقق اراده مردم بركنار شد

به گزارش شیک بار دبیر شورای اسلامی شهر اراک اظهار داشت: استیضاح شهردار اراک بعد از تذکر شفاهی و کتبی و طرح سوال از وی در دستور کار قرار گرفت و در امتداد تحقق اراده مردم برکنار شد.به گزارش شیک بار به نقل از مهر، ایرج رضایی شامگاه دوشنبه در نطق قبل از دستور صحن رسمی شورای اسلامی شهر اراک اظهار نمود: استیضاح از نظر لغوی به مفهوم درخواست توضیح است اما در اصطلاح سیاسی و کاربردی به مفهوم پرسش رسمی نمایندگان پارلمانی و یا نمایندگان پارلمان شهری است که نمایندگان از رئیس جمهور، هیأت وزیران و یا یک وزیر مطرح، که بعد از ارائه توضیحات آنها باید برای ادامه کارشان مجلس مجدداً رأی اعتماد بگیرد. طرح استیضاح پرسش از مدیر و مسئول است.
وی اضافه کرد: استیضاح در مورد شهرداران توسط شورای شهر و پارلمان شهری به مدلول سوال از شهردار است البته طرح استیضاح به خودی خود به مفهوم عزل مقام مورد استیضاح نیست بلکه یکی از مراحل این مسیر تلقی می شود و چنانچه در رأی گیری بعد از توضیحات جلسه استیضاح، به فرد مورد استیضاح رأی عدم اعتماد داده شود آن مقام برکنار می شود.
رضایی بیان کرد: نمایندگان پارلمان شهری کلانشهر اراک در جلسه گذشته در اقدامی قانونی و بعد از طی مراحل سه گانه تذکر لسانی و کتبی و بعد از آن طرح سوال و در نهایت برگزاری جلسه رسمی و قانونی استیضاح، رأی عدم اعتماد خود به شهردار سابق اراک را صادر کردند.
استیضاح شهردار اراک قانونی است
وی افزود: آنچه شورای پنجم به آن تصمیم گرفت باوجود میل باطنی، اقدامی قانونی، شجاعانه و هوشمندانه بود که در امتداد تحقق اراده مردم شریف اراک و انتخاب نمایندگان پارلمان شهری و در امتداد وظایف نمایندگی شان به درستی محقق شد.
دبیر شورای اسلامی شهر اراک اشاره کرد: در همین راستا نکاتی چند به سمع و نظر سرپرست شهرداری، معاونین، مدیران مناطق، مدیران سازمانها و پرسنل خدوم شهرداری می رسانم آنچه باید سرلوحه امور باشد تکریم ارباب رجوع و احترام متقابل به همه مدیران و نیز تعامل بین بخشی با تمامی دستگاه های خدمات رسان است.
تحقق اهداف شورا، خواست مردم است
رضایی اظهار داشت: اجرای قانون و اجرای دقیق مصوبات شورا و رعایت سفارش ها و تکالیف ابلاغی و پیشنهادات تخصصی توسط کمیسیون های تخصصی شورا، تلاش در امتداد تحقق بودجه مصوب سال ۱۳۹۹ و نیز تلاش مضاعف جهت تحقق بودجه سال ۱۴۰۰ مد نظر باشد. باید به صورت عملیاتی و در راه تحقق و عملیاتی شدن برنامه سال دوم از برنامه راهبردی پنج ساله اول از سند چشم انداز ۲۰ بیست ساله شهر اراک حرکت کرد.
وی افزود: تلاش در امتداد برنامه ریزی محله محور و رفع محرومیت از مناطق کم برخوردار و نیز گسترش زیرساخت های ورزش های عمومی و همگانی و ایجاد بسترهای شور و نشاط اجتماعی، توسعه پارک های محله ای و توجه به روشنایی معابر و پارک ها و فضاهای عمومی، همدلی و همراهی با شهروندان و گسترش فرهنگ تعلق خاطر شهروندی و نیز گسترش برنامه های خلاقانه در حفظ و نگهداشت امکانات و تجهیزات شهری و مبلمان شهری، تمرکز بر کاهش هزینه ها و کوشش برای افزایش درآمدها خصوصاً درآمدهای پایدار و جذب سرمایه گذاری در امتداد تحقق شهر هوشمند و حاکمیت هوشمند و اهتمام و کوشش برای تحقق شهر الکترونیک و کاهش مراجعات حضوری و تسهیل در امور خدمات رسانی بوسیله سامانه های خدمات رسان الکترونیکی و نیز کاهش بروکراسی اداری، حفظ اموال عمومی و بیت المال و تلاش در امتداد نظارت بیشتر بر حسن انجام کار در کارگاه های برون سپاری شده و پیمانکاری و امور حقوقی و قراردادها و جلوگیری از تضییع حقوق بیت المال و حفظ حقوق عمومی و شهروندان باید در سرلوحه کار قرار بگیرد.


منبع:

1399/11/14
12:33:19
0.0 / 5
1027
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری