مصباحی مقدم مطرح كرد:

تحقق دریامحور شدن اقتصاد كشور با پشتیبانی از ناوگان ملی كشتیرانی

تحقق دریامحور شدن اقتصاد كشور با پشتیبانی از ناوگان ملی كشتیرانی

به گزارش شیک بار عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: پشتیبانی از مدیران و دریانوردان ناوگان ملی کشتیرانی، فعال در جبهه نبرد اقتصادی باید به صورت قانون در آید.به گزارش شیک بار به نقل از کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم با اشاره به اینکه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در دوران تحریم و جنگ اقتصادی نقش بسیار مهمی را در اقتصاد کشور ایفا کرده است، اظهار داشت: ناوگان ملی به صورت شبانه روزی و بی وقفه در جبهه نبرد اقتصادی در دوران تحریم فعال بود که جای تقدیر دارد.
وی با یادآوری اینکه ناوگان ملی جمهوری اسلامی ایران در زمان تحریم حتی از پوشش بیمه های بین المللی هم محروم بود به حمایت دولت در این حوزه اشاره نمود و اضافه کرد: این چالش با اقدام وزارت اقتصاد و دارایی و بیمه های داخلی تا حد زیادی برطرف شد.
نماینده ادوار و رئیس سابق کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تکیه بر اینکه باید به وجود مدیران، دریانوردان و دست اندرکاران دو مجموعه حمل و نقل دریایی کشور یعنی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت ملی نفتکش ایران افتخار کرد، اظهار داشت: مقتضی است با در نظر گرفتن شرایط تحریم های ظالمانه، به صورت غیرعلنی اما رسمی از این عزیزان تقدیر و تشکر لازم به عمل آید و زحمات آنان به شکلی جبران شود و حمایت های لازم از این عزیزان صورت گیرد.
مصباحی مقدم در ادامه اظهارات خود به اقدام کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت ملی نفتکش ایران در صدور بنزین به ونزوئلا اشاره و خاطرنشان کرد: این اقدامی شجاعانه، ضربه بزرگی به آمریکا در منطقه ای بود که آنرا به اصطلاح حیاط خلوت خود می داند، امری که مورد تقدیر مقام معظم رهبری هم قرار گرفت.
وی در این خصوص افزود: صدور بنزین به ونزوئلا آن هم با دستگاههای ردیابی روشن و اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی ایران بر روی شناورها فتحی بود که همواره مورد تقدیر ملت ایران خواهد بود.
رئیس کمیسیون امور زیربنایی و تولیدی مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه آنچه که مهم می باشد آینده این دو شرکت است، تصریح کرد: ناوگان ملی در آینده همچون گذشته و چه بسا بیشتر از گذشته باید مورد حمایت قرار گیرد تا بتواند ضمن توسعه ناوگان خدمات خویش را هم بهبود ببخشد.
وی بهترین تقدیر از زحمات و خدمات کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت ملی نفتکش در دوره دشوار تحریم را همین حمایت دانست و اضافه کرد: در اولویت بودن دو بال حمل و نقلی دریایی کشور برای صادرات و واردات کالای ایرانی در دوران پساتحریم بسیار مهم می باشد ازاین رو به نمایندگان محترم مجلس پیشنهاد می کنم پشتیبانی از این دو شرکت حمل و نقل دریایی داخلی را به صورت قانونی دربیاورند که طی آن مقرر شود مادامی که ظرفیت آنها پاسخگو است حمل و نقل دریایی هیچ کالای نفتی و غیر نفتی صادراتی و وارداتی کشور به شرکتهای خارجی واگذار نشود.
عضو مجلس خبرگان رهبری توسعه ناوگان ملی را اولویتی مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: نمایندگان محترم در آن قانون می توانند تخصیص بودجه برای هر نوع احتیاج به منابع مالی ریالی و ارزی برای توسعه ناوگان ملی را مشخص کرده و در قانون بودجه در نظر گیرند.
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش پایانی اظهارات خود به چگونگی حمایت این مجمع از حمل و نقل دریایی کشور بخصوص ناوگان ملی پرداخت و در این رابطه تصریح کرد: بر این اساس که جایگاه مجمع تشخیص مصلحت نظام سیاستگذاری است طبعاً جا دارد با عنایت به سیاست ابلاغی رهبر معظم انقلاب به مجمع در ارتباط با دریا محور شدن توسعه کشور، دو شرکت حمل و نقل دریایی کشور در چارچوب همین سیاست مورد حمایت قرار گیرند.


منبع:

1399/11/02
23:25:25
0.0 / 5
872
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری