معاون توسعه صندوق نوآوری بیان كرد:

برگزاری 4 پاویون دانش بنیان در نمایشگاه اختصاصی ایران در كابل

برگزاری 4 پاویون دانش بنیان در نمایشگاه اختصاصی ایران در كابل

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی حمایت این صندوق از شرکتهای دانش بنیان برای حضور در چهار پاویون کشاورزی، پزشکی و سلامت، صنعت و معدن و فناوری اطلاعات و ارتباطات نمایشگاه اختصاصی ایران در کابل اعلام نمود.


به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی صندوق نوآوری وشکوفایی، سیاوش ملکی فر اضافه کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی بر مبنای وظایف خود از شرکتهای دانش بنیان برای حضور در بازارهای صادراتی محصولات و خدمات دانش بنیان حمایت می کند.
وی افزود: در ادامه فرایند پشتیبانی از شرکت ها برای ورود به این بازار، پیشبینی شده در چهاردهمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در افغانستان که از ۲۱ تا ۲۴ بهمن ماه سالجاری در شهر کابل برگزار می شود، چهار پاویون از شرکتهای دانش بنیان در بخش های کشاورزی، پزشکی و سلامت، صنعت و معدن و فناوری اطلاعات و ارتباطات تشکیل گردد.
وی افغانستان را بازار بالقوه محصولات تولیدی و خدمات شرکتهای دانش بنیان ایرانی عنوان نمود و اظهار داشت: هدف صندوق نوآوری و شکوفایی کمک به شرکت ها و بالفعل کردن ظرفیت های آنها است. بر این اساس علاوه بر پشتیبانی از چهار پاویون، هیات عالی رتبه ای از صندوق در روزهای برگزاری نمایشگاه در کنار مشارکت کنندگان حضور دارد و برای توانمندسازی واحدها و جلب حمایت دولت افغانستان برای تسهیل مراودات فناورانه اقدام می کند.
وی اضافه کرد: حمایت صندوق نوآوری برای حضور شرکتهای دانش بنیان در نمایشگاه های معتبر خارجی در جهت توسعه بازار صادراتی و گسترش همکاریهای فناورانه شرکتهای دانش بنیان است که با استقبال خوب شرکتهای دانش بنیان هم همراه بوده است؛ به صورتی که در سال ۱۳۹۸ بیشتر از ۱۳۳ درخواست برای حضور در نمایشگاه های بین المللی به ارزش بیشتر از ۳، ۲ میلیارد تومان دریافت شد.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی در مورد نمایشگاه های بین المللی که سال جاری مورد حمایت صندوق نوآوری قرار گرفته اند، اظهار داشت: امسال هم تابحال از حضور شرکتهای دانش بنیان در نمایشگاه های جیتکس امارات، واردات چین و زیرساخت و انرژی افغانستان، در چارچوب برگزاری پاویون دانش بنیان حمایت شده است. برنامه پشتیبانی از حضور شرکتهای دانش‎بنیان در پاویون دانش بنیان در نمایشگاه های اختصاصی ایران در افغانستان و روسیه، نمایشگاه بازرگانی بغداد و کردستان عراق هم در دستور کار قرار دارد.
بر اساس این گزارش شرکتهای دانش بنیان و علاقمند به حضور در پاویون شرکتهای دانش‎بنیان در نمایشگاه اختصاصی ایران در افغانستان می توانند تا پنجم بهمن ماه جاری از راه سامانه غزال صندوق نوآوری به آدرس ghazal.inif.ir ثبت نام خویش را انجام دهند. این شرکت ها برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با کارگزار صندوق نوآوری و شکوفایی با شماره ۰۹۲۱۵۰۰۷۶۱۲ تماس بگیرند.
صندوق نوآوری و شکوفایی از حضور شرکتهای دانش بنیان در نخستین نمایشگاه خدمات فنی و مهندسی و انرژی جمهوری اسلامی ایران در کابل که در مهر ماه سالجاری برگزار گردید هم حمایت کرد و طی آن ۳۲ شرکت دانش بنیان در چارچوب پاویون در این نمایشگاه حضور داشتند. از این تعداد بیشتر از ۵۴ درصد شرکت ها در روزهای برگزاری نمایشگاه موفق به عقد قرارداد با طرف افغانستانی خود شدند و سایر شرکت ها هم با حمایت صندوق ارتباط خویش را ادامه داده و در حال پیگیری مذاکرات هستند.منبع:

1399/10/25
13:40:00
0.0 / 5
1116
تگهای خبر: تولید , خدمات , سلامت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری