عضو شورای شهر اهواز:

اهواز شبكه دفع آب های سطحی نداشته و ندارد

اهواز شبكه دفع آب های سطحی نداشته و ندارد

به گزارش شیک بار عضو شورای شهر اهواز اظهار داشت: همه می دانند که اهواز شبکه دفع آب های سطحی نداشته و ندارد و آب های سطحی همیشه از راه شبکه فاضلاب دفع می شد.به گزارش شیک بار به نقل از مهر، محمدرضا ایزدی ظهر امروز در گفت وگویی رسانه ای، اظهار نمود: همه می دانند که اهواز شبکه دفع آب های سطح نداشته و ندارد و آب های سطحی همیشه از راه شبکه فاضلاب دفع می شد.
وی با اشاره به اینکه مسؤلان باید از قبل نگران عبور از خشک سالی شده باشند و برای ترسالی پیشبینی های لازم را هم داشته باشند، اضافه کرد: در ۶ تا هفت سال قبل لایروبی شبکه فاضلاب انجام نشد و وقتی لوله ها لایروبی نشوند، رسوب گرفته و مسدود می شوند و در نهایت با تجمیع آب در لوله ها سبب خردگی می شود و در نهایت ریزش را به دنبال دارد.
عضو شورای شهر اهواز بیان نمود: برخی مناطق شبکه فاضلاب سیمانی در اهواز با عمر بین ۳۰ تا ۵۰ سال دارند که علاوه بر فرسودگی باید افزایش جمعیت هم در نظر گرفته شود که هر دو مورد الزامی برای به روز رسانی شبکه فاضلاب اهواز هستند.
ایزدی اظهار نمود: نداشتن شبکه دفع آب های سطحی به معنای مسئولیت نداشتن شهرداری نیست؛ ازاین رو شهرداری در سالهای قبل باید دوشادوش آبفا حرکت و برای این کار هزینه می کرد.
وی خاطرنشان کرد: در ۱۰ سال قبل هزینه های شهرداری برای این کار یک چهارم هزینه شهرداری در یک سال قبل بود و اگر سال ها قبل هم هزینه می کردند، حالا اهواز با این مشکل مواجه نمی شد.
عضو شورای شهر اهواز خاطرنشان کرد: دو ماه و دو روز پس از آغاز به کار شورای پنجم در نطقی خود اعلام کردم که اهواز در ۳۰۱ نقطه مشکل تلاقی آب و فاضلاب و بالازدگی فاضلاب دارد.
ایزدی با اشاره به اینکه در ماه های تیر و مرداد که نه تنها بارندگی بلکه ابر هم نیست، خبر داد: بیشتر از ۴۰۰ نقطه بالازدگی فاضلاب در اهواز وجود داشت ولی این حرف ها هیچ اثرگذاری در مدیران وقت آبفا و شهرداری نداشت و اگر توجه می کردند، شهر از این بحران خارج می شد.
وی اظهار داشت: حتی اسناد و مدارک محرمانه ای از بایگانی شرکت آبفا به من عرضه می شد که بهداشت ابتلای مردم به هپاتیت آ را گزارش داده بود چون همان تلاقی آب و فاضلاب به بروز بیماری روده ای منجر شده بود.
عضو شورای شهر اهواز در مورد حکم حبس و انفصال شهردار اهواز اظهار داشت: حکم بدوی دادگاه می تواند نقطه امیدی برای مردم باشد که مدیران ناکارآمد حاشیه امن نداشته باشند و این مورد سرفصلی شود.
ایزدی افزود: همینطور این حکم نتیجه دیگری دارد و آن اینکه هر مدیری که در مقطعی فعالیت می کند، بداند در صورت اثبات کوتاهی در مدت زمان مدیریتش حتی سال ها بعد باید پاسخگو باشد.
وی تاکید کرد: برای توسعه و پیشرفت نه تنها اهواز بلکه استان خوزستان و راه اندازی شبکه دفع آب های سطحی به اعتبارات بسیاری نیاز است که بعضی از پیگیری ها از عهده شورا بر نمی آید و باید نمایندگان مجلس پیگیر این امر شوند.
عضو شورای شهر اهواز افزود: متأسفانه حق آلایندگی هنوز کامل پرداخت نشده است و در صورت تسویه کامل آن می توان به رفع این مشکلات موجود در شهر کمک کرد.
ایزدی طرح سوال کرد: چگونه شرکت نفت، زیرساخت های اهواز را تخریب می کند ولی در مقابل حاضر نیست حق و حقوق شهروندان را ادا کند؟
وی بیان نمود: در طرح شورای شهر برای جمع آوری آب های سطحی، اجرای پروژه ها در ۵۷ نقطه فوق بحرانی برنامه ریزی شد که تاکنون حدود ۷۰ درصد کار انجام شده است ولی با عنایت به این که در یک سال گذشته ۶۰ تا ۷۰ نقطه ریزشی و بحرانی اضافه گردید، همه اقدامات در حال انجام همچون این طرح مُسکن هستند.
عضو شورای شهر اهواز اضافه کرد: با عنایت به انعقاد تفاهم نامه شرکت آبفا با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا مقرر شده تا در مدت دو سال مشکل شبکه فاضلاب اهواز حل شود؛ اگر این تفاهم نامه نبود، همه این کارها مُسکن بوده و مشکلی برای شهر حل نمی کند که امید می رود که با عنایت به تعهدی که این قرارگاه دارد، در دو سال آینده شاهد حل مشکل باشیم.
وی اظهار داشت: در دوره پنجم شورای شهر اهواز به اندازه ای کار آسفالت انجام شد که در دوره های قبل انجام نشد؛ برخی محلات پس از ۴۰ سال آسفالت شدند ولی الان هم اینقدر در سطح شهر خرابی وجود دارد که اگر آسفالت شود اما باز هم فایده ای ندارد و تمام اهواز باید شخم زده شود تا این خرابی های موجود اصلاح گردد.


منبع:

1399/10/22
13:26:51
0.0 / 5
1045
تگهای خبر: بار , شركت , شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری