درخواست بودجه 12 هزارمیلیارد تومانی مترو در سال 1400

درخواست بودجه 12 هزارمیلیارد تومانی مترو در سال 1400

شیک بار: شرکت مترو تهران با ارائه برنامه های خود برای سال 1400 نقشه راه یک ساله خودرا ارائه کرده و درخواست بودجه 12 هزار میلیارد تومانی برای سال آینده را داشت.به گزارش شیک بار به نقل از مهر، امیرعباس رضایی مدیر دفتر برنامه ریزی و مدیریت پروژه شرکت مترو دراین زمینه اظهار داشت: برنامه سال ۱۴۰۰ با توجه به اسناد بالادستی همچون برنامه ۵ ساله سوم توسعه شهر تهران و نیز لزوم تحقق برنامه های کلان شرکت مترو مطابق با سند استراتژیک افق ۱۴۰۹ تنظیم و تدوین شده است. در کنار این ملاحظات، البته چالش های پیش رو در اجرای ماموریت های محوله و همین طور میزان تحقق برنامه ها و بودجه سال ۱۳۹۹ که بر حسب اعتبارات جذب شده صورت گرفته نیز مدنظر بوده است.
رضایی در ادامه اضافه کرد: منابع مالی لازم برای اجرای برنامه های سال پیش رو، برمبنای بودجه پیشنهادی به شهرداری، سهم اوراق مشارکت سال ۱۳۹۹ که مبلغ ۱، ۵۰۰ میلیارد تومان تعیین شده است، درآمدهای ناشی از مجتمع های ایستگاهی و نیز سهم حمایتی دولت پیش بینی شده است که رقمی بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان را شامل می شود.
این بودجه در صورت تحقق، صرف تکمیل ایستگاه های باقی مانده در خطوط ۶ و ۷ مترو، راه اندازی پست برق، ساخت پایانه و پارکینگ و تامین ناوگان شبکه حمل و نقل ریلی زیرزمینی خواهد شد.
مدیر دفتر برنامه ریزی و مدیریت پروژه شرکت مترو، به امکان آغاز عملیات اجرائی پروژه های توسعه شمالی خط ۳ و توسعه شرقی خط ۴ در سال ۱۴۰۰ اشاره نمود و اظهار داشت: در صورتیکه شرایط تامین مالی اجازه دهد، کارهای باارزش دیگری را می توان در سال آینده آغاز و یا به سرانجام رساند که ثمرات آن شامل حال بخش قابل توجهی از شهروندان پایتخت و حتی ساکنان شهرهای اقماری تهران خواهد شد.
وی اضافه کرد: به هر حال برنامه اجرائی نهایی شده شرکت مترو برای سال ۱۴۰۰، برمبنای توانمندی های موجود و همین طور تحقق اهداف برنامه های میان مدت و بلندمدت تنظیم شده است و در صورت تامین بموقع منابع مالی، امکان اجرای صددرصدی آن وجود دارد. به تعبیر دیگر باتوجه به تجربه حاصل شده در زمینه سفرهای درون شهری در دوران کرونا، انتظار می رود حمایت های جدی تری در بخش توسعه مترو و تامین ناوگان حمل و نقل ریلی زیرزمینی صورت پذیرد تا سطح خدمات ارائه شده در مقوله حمل و نقل عمومی، به لحاظ کمی و کیفی ارتقا محسوسی پیدا کند.


منبع:

1399/10/15
13:32:59
5.0 / 5
1198
تگهای خبر: بار , پایانه , تجربه , حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری