مدیرعامل شركت بهره برداری از مترو خبر داد

بیش از دو هزار سفر تركیبی دوچرخه و مترو در هفت ماه گذشته

بیش از دو هزار سفر تركیبی دوچرخه و مترو در هفت ماه گذشته

مدیرعامل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه اظهار داشت: 2هزار و صد دوچرخه سوار تهرانی از شروع سال 99 تاپایان مهرماه سال جاری با مترو تردد كرده اند.


به گزارش شیک بار به نقل از مهر؛ فرنوش نوبخت اظهار داشت: بیشترین آمار ترکیبی استفاده از دوچرخه و مترو در خردادماه امسال با حضور ۷۰۰ نفر به ثبت رسیده است. وی با اشاره به اینکه در وضعیت کرونا با کاهش چشم گیر مسافران مترو رو برو شدیم اشاره کرد: آمار تعداد مسافرانی که سفر ترکیبی مترو و دوچرخه را انتخاب نموده اند نیز نسبت به سال قبل کاهش داشته است.
نوبخت اضافه کرد: امسال بیشترین آمار استفاده سفر ترکیبی مترو و دوچرخه به ترتیب خرداد با حضور ۷۰۰، تیر ماه ۵۶۲ و مهر ماه ۲۹۵ دو چرخه سوار بوده است. وی با اشاره به اینکه در سه ماهه ابتدایی سال ۹۸ چهار هزار و ۲۹۸ دوچرخه سوار از مترو استفاده کردند اظهار داشت: در سه ماه ابتدایی سال ۹۹ هشتصد و هفتاد و سه نفر از سفر ترکیبی مترو و دوچرخه استفاده کردند نوبخت اضافه کرد: در سه ماهه دوم سال ۹۸ نیز ۷ هزار و ۳۷۰ دوچرخه سوار از مترو استفاده کردند و امسال نیز به نهصد و سی دو نفر رسید. و کمترین آمار سفر با دوچرخه به ترتیب در فروردین ۵۳ نفر، شهریورماه ۱۵۳ و مرداد ۲۱۷ نفر به ثبت رسیده است. وی با اشاره به اینکه خط پنج متروی تهران دسترسی آسان تر به بوستان چیتگر را مهیا کرده اظهار داشت: بیشترین آمار سفر با دوچرخه در خط پنج متروی تهران و حومه به ثبت رسیده است و پس از آن به ترتیب خط سه متروی تهران به سبب دسترسی به بوستان ولایت و خط دو به سبب داشتن تقاطع با خط پنج بیشترین آمار سفر با دوچرخه را طی هفت ماه گذشته داشتند. مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در آخر اظهار داشت: امکان استفاده از دوچرخه های معمولی تنها در روزهای تعطیلات رسمی و ۱۳ روز اول فروردین مجاز بوده، اما بر طبق تمهیدات اتخاذ شده از شروع مرداد ۹۸ امکان سفر ترکیبی دوچرخه های معمولی با مترو در تمام روزهای هفته از ساعت ۲۰ تا اختتام بهره برداری و از شروع دی ماه ۹۸ سال در ایام معمولی (شنبه تا پنجشنبه) از ساعت ۵: ۳۰ تا ۶: ۱۵ بلامانع است.
همچنین مسافرانی که از دوچرخه های تاشو با ابعاد ۳۰×۶۰×۹۰ استفاده می نمایند در تمام روزهای هفته به غیر از ساعت ۶: ۳۰ تا ۹: ۳۰ دقیقه و از ساعت ۱۶ تا ۱۹ که پیک مسافری شمرده می شود، می توانند وارد شبکه مترو شوند.

1399/08/19
14:46:45
5.0 / 5
1400
تگهای خبر: سفر , شركت , مسافر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری