مقام مسئول در شبكه بانكی:

فقط 15 هزار نفر وام بافت فرسوده دریافت نمودند

فقط 15 هزار نفر وام بافت فرسوده دریافت نمودند

مدیر امور اعتبارات بانك عامل بخش مسكن از اعطای ۱۵ هزار فقره تسهیلات نوسازی بافت فرسوده امسال اطلاع داد.به گزارش شیک بار به نقل از بانک عامل بخش مسکن، محمدحسن علمداری عنوان کرد: پرداخت تسهیلات ساخت مسکن در ۷ ماه گذشته حدود ۵۸ درصد رشد داشته است که از لحاظ تعداد این میزان تسهیلات حدوداً به ۳۱ هزار و ۳۹۸ واحد مسکونی پرداخت و اختصاص یافته است.
وی اضافه کرد: رشد سقف تسهیلات از یک سو و رونق نسبی ساخت و ساز سبب شد تا این روزها روند پرداخت تسهیلات از وضعیت مناسبی برخوردار باشد.
علمداری افزود: در قرارداد عاملیت بانک، در یک سال حدود ۱۵ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده تسهیلات ساخت دریافت کرده اند که ۷۰ درصد این تعداد در ارتباط با سال جاری است.
خاطرنشان می شود، با مصوبه ای که هیئت مدیره بانک عامل بخش مسکن در ابتدای سالجاری داشت سقف تسهیلات ساخت مسکن در تهران چنانچه سازندگان از تکنولوژی های جدید استفاده کنند و حرفه ای ساز باشند با ۴۷ درصد رشد به ۲۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد. این تسهیلات با هدف رونق در بخش تولید مسکن افزایش یافت تا بخش عمده ای از منابع مورد نیاز سازندگان تأمین شود.
تسهیلات ساخت مسکن برای سازندگانی که از تکنولوژی های جدید استفاده نمی کنند برای شهر تهران، مراکز استان ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر و سایر شهرها به ترتیب ۲۰۰، ۱۷۰ و ۱۴۰ میلیون تومان است. این رقم برای سازندگان غیرحرفه ای هم به ترتیب ۷۰، ۶۰ و ۵۰ میلیون تومان امسال است.
نرخ سود این وام در تسهیلات بدون سپرده ۱۸ درصد، از محل اوراق تسهیلات مسکن ۱۷.۵ و در بافت های فرسوده ۱۶ درصد است.


منبع:

1399/08/17
19:09:53
5.0 / 5
1552
تگهای خبر: بار , تكنولوژی , تولید , فرسوده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری