معاون بنیاد مسكن خبر داد

ممانعت شهرداریها در صدور پروانه ساخت علت كندی اجرای طرح ملی مسكن

ممانعت شهرداریها در صدور پروانه ساخت علت كندی اجرای طرح ملی مسكن

معاون مسكن شهری بنیاد مسكن انقلاب اسلامی اظهار داشت: یكی از مشكلاتی كه در اجرای طرح اقدام ملی مسكن مانع به وجود آورده و سبب كندی روند كار شده، موضوع صدور پروانه ساختمانی است.به گزارش شیک بار به نقل از وزارت راه و شهرسازی، جواد حق شناس درباب عملکرد آن بنیاد در اجرای طرح اقدام ملی مسکن، اظهار داشت: در حدود ۱۴۰ هزار واحد مسکن اقدام ملی در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر و برخی شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت که مورد توافق با وزارت راه و شهرسازی بوده را بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تقبل کرده است.
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه همکاری سازمان ملی زمین و مسکن با بنیاد درباب تامین اراضی طرح اقدام ملی مسکن همکاری مناسبی بوده، اضافه کرد: تا کنون سازمان ملی زمین و مسکن اراضی ۵۸ هزار واحد مسکن ملی را تامین کرده که این اراضی برحسب آنکه توسط بنیاد راه اندازی و یا به شکل انفرادی ساخته شود تحویل متقاضیان شده و یا در حال تحویل است.
واریز هزار میلیارد تومان وجه اولیه اقدام ملی مسکن از طرف متقاضیان
حق شناس توضیح داد: حدود ۲۴ هزار نفر از پذیرفته شدگان طرح اقدام ملی مسکن در شهرهایی که اجرای طرح اقدام ملی به عهده بنیاد مسکن می باشد در حدود هزار میلیارد تومان واریز وجه انجام داده اند و این رقم هر روز درحال افزایش است.
به گفته وی، الان پرونده ۹۴ هزار متقاضی تحت مسئولیت بنیاد در حال بررسی است که به محض آنکه از طرف سامانه تأیید شود به فهرست پذیرفته شدگان قطعی افزوده می شوند. همین طور ۵۰ هزار نفر نیز در حال تکمیل مدارک خود همچون سابقه سکونت پنج ساله هستند. چنانچه کار آنها نیز تمام شود این افراد نیز به صف بانک افزوده می شوند و افتتاح حساب آنها صورت خواهد گرفت.
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار داشت: به رغم آنکه ۵۸ هزار واحد زمین از طرف سازمان ملی زمین و مسکن به بنیاد مسکن واگذار شده و ۲۴ هزار نفر واریز وجه انجام داده اند، در حدود ۶۸۰۰ نفر فاقد زمین هستند و تامین زمین برای این دسته انجام نشده است. در عین حال بنا بر دستور اکید وزیر راه و شهرسازی کسانی که واریز وجه می کنند و شرایط سه گانه طرح اقدام ملی مسکن را داند حتما باید تامین زمین برای آنها صورت گیرد.
ارائه مشوق های دولت به دارندگان زمین و واحدهای مسکونی نیمه تمام
حق شناس اعلام نمود: پیامکی برای این دسته از متقاضیان ارسال شده که چنانچه استثنائاً آنها خود زمین داشته باشند و یا افرادی صاحب زمین باشند، می توانند به آنها ملحق شوند. این دسته از افراد می توانند از تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی به اضافه مشوق هایی که در طرح پیش بینی شده همچون تخفیف ۵۰ درصدی پرداخت پروانه و هزینه نظام مهندسی معاف شوند.
وی افزود: از ۲۴ هزار نفری که واریز وجه کردند برای ۱۷ هزار نفر تامین زمین انجام شده است و تا حالا نزدیک به ۶ هزار واحد مسکونی شروع عملیات ساختمانی شأن شروع شده است که اینها شامل پروژه هایی است که از طرف سازمان ملی زمین و مسکن به بنیاد معرفی شده و همین طور شامل پروژه هایی می شود که بنیاد مسکن خود اقدام نموده است.
حق شناس استان های موفق در اجرای طرح اقدام ملی مسکن را شامل استان های قم، اصفهان و مازندران عنوان و اشاره کرد: یکی از مشکلاتی که در اجرای طرح اقدام ملی مسکن مانع به وجود آورده و سبب کندی روند کار شده، موضوع صدور پروانه ساختمانی است که مقرر شده با همکاری شهرداری ها کار سرعت پیدا کند.

1399/07/17
13:07:57
5.0 / 5
1496
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری