مهر خبر می دهد

سازمان هواپیمایی تركیه باردیگر پروازهای ورودی از ایران را متوقف كرد

سازمان هواپیمایی تركیه باردیگر پروازهای ورودی از ایران را متوقف كرد

به گزارش شیك بار سازمان هواپیمایی تركیه بار دیگر به علت افزایش انتشار كرونا در این كشور، جلوی پروازهای ورودی از ایران و چند كشور دیگر را گرفت.به گزارش شیک بار به نقل از مهر، شنیده ها حاکی می باشد شب گذشته سازمان هواپیمایی ترکیه در نوتامی (اطلاعیه هوانوردی) از ممنوعیت ورود هواپیماهای شرکت های ایرانی به فرودگاه های این کشور و همینطور توقف پرواز هواپیماهای ایرلاین ترکیه ای میان فرودگاه های دو کشور از روز یکشنبه هفته آینده (۱۳ مهر؛ ۴ اکتبر) اطلاع داده است.
بر اساس آنچه برخی مقامات سازمان هواپیمایی کشوری ایران اعلام نموده اند، هم اکنون مذاکره میان رؤسای دو سازمان هواپیمایی ایران و ترکیه از یک سو و مقامات وزارت خانه های امور خارجه دو کشور بر سر این مورد ادامه دارد.
اگرچه زمزمه هایی در خصوص تلاش مقامات ارشد صنعت هوانوردی ایران برای تغییر نظر ترکیه ای ها به گوش می رسد، اما با عنایت به این که نوتام مذکور به دست کلیه شرکت های هواپیمایی ایرانی و ترکیه ای دارای پرواز میان دو کشور رسیده، احتمال توقف مجدد پروازها بسیار بالاست.
این در حالی است که شرکت های هواپیمایی ایرانی همچنان در حال فروش بلیت پروازهای تهران-استانبول هستند و حتی به علت شدت تقاضا، تقریباً ظرفیت همه پروازهای موجود پُر شده اند.
وبسایت هواپیمایی ترکیه (ترکیش ایرلاینز) هم باآنکه گزینه پرواز تهران به فرودگاه های استانبول را از صفحه خود حذف نکرده، اما در عمل هیچ بلیت و پروازی از جانب این شرکت نه عرضه شده و نه انجام می شود. ضمن اینکه برخی آژانس های هواپیمایی هم در تماس تلفنی مشتریان و مسافران، از احتمال توقف پروازهای تهران-استانبول با ایرلاین ترکیه ای خبر می دهند.
جالب آنکه علیرغم آنکه سازمان هواپیمایی ترکیه، علت ممانعت از انجام پروازهای مستقیم میان ایران و این همسایه شمال غربی را شدت یافتن موج جدید کرونا در ترکیه اعلام نموده، اما از توقف پروازهای قطری به فرودگاه استانبول خبری نیست و این شرکت هواپیمایی همچنان مبادرت به فروش بلیت پرواز تهران-دوحه-استانبول به صورت ۲ بار در هر شبانه روز می کند.
قیمت بلیت پروازهای تهران-استانبول با ایرلاین قطری هم اکنون از ارقام ۶۰ تا ۷۰ میلیون تومانی به ۸ تا ۱۵ میلیون تومان کاهش یافته است که گفته می شود علت آن، صدور مجوز برقراری پرواز مستقیم میان تهران-استانبول و با استفاده از هواپیماهای ایرلاین های داخلی و یک ایرلاین ترکیه ای بوده است که سبب شده تا قطرایرویز در رقابت با شرکت های هواپیمایی ایرانی، نرخ بلیت ها را کاهش دهند؛ اگر این ادعا صحت داشته باشد، باید دید آیا ایرلاین قطری بار دیگر نرخ بلیت پروازهای تهران-دوحه-استانبول را به ارقام سرسام آور بالای ۶۰ میلیون تومان برمی گرداند یا خیر؟
مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره توقف پروازهای تهران-استانبول می گوید: هنوز توقف پروازهای تهران-استانبول به صورت رسمی اعلام نشده است و معلوم نیست پروازها متوقف شود یا نه.
وی از انجام مذاکره میان مقامات ارشد سازمان هواپیمایی ایران و ترکیه برای ادامه پروازها میان دو کشور اطلاع داد و اضافه کرد: گفته می شود سازمان هواپیمایی توقف پروازها را اعلام نموده اما هنوز این اعلام توقف پروازها، رسمی نیست و هر چه شنیده می شود غیر رسمی است.
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی، علت این تصمیم ترکیه ای ها را مبحث انتشار کرونا عنوان و اظهار نمود: گفته می شود ترکیه ای ها تصمیم به توقف پروازهای ورودی به این کشور از سایر کشورها علاوه بر ایران را هم دارند.
وی درباره علت گرانی مجدد بلیت پروازهای تهران-استانبول خاطرنشان کرد: وقتی تعداد شرکت های هواپیمایی برگزار کننده پروازهای استانبول افزایش پیدا کرد، قیمت ها از ۶۰ تا ۸۰ میلیون تومان به ۷ تا ۸ میلیون تومان کاهش پیدا کرد.
اسعدی سامانی خاطرنشان کرد: تقاضای سفر به استانبول زیاد بوده و از طرفی تعداد پروازها هم محدود است بنابراین قیمت ها فعلاً بالا بوده و هنوز به نرخ نرمال قبلی نرسیده است.

1399/07/12
23:56:59
5.0 / 5
1368
تگهای خبر: بار , سازمان , سایت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری