با امضای تقاهم نامه شركت عمران و كانون پرورش فكری

كانون پرورش فكری به كودكان شهرهای جدید خدمات فرهنگی ارائه می دهد

كانون پرورش فكری به كودكان شهرهای جدید خدمات فرهنگی ارائه می دهد

تفاهم نامه همكاری ارائه خدمات آموزشی و فرهنگی به كودكان و نوجوانان ساكن شهرهای جدید بین شركت عمران شهرهای جدید و كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان به امضا رسید.به گزارش شیک بار به نقل از شرکت عمران شهرهای جدید، مراسم امضای تفاهم نامه همکاری در زمینه توسعه مراکز و ارائه خدمات ویژه آموزشی و فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شهرهای جدید با هدف تحقق عدالت آموزشی و فرهنگی، تحقق توسعه اجتماعی و فرهنگی و رشد و پرورش فکری و ذوقی کودکان و نوجوانان در این مناطق، بین شرکت عمران شهرهای جدید به نمایندگی حبیب الله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به نمایندگی فاضل نظری مدیرعامل کانون اجرا شد.
شرکت عمران شهرهای جدید طبق این تفاهم نامه متعهد می شود ضمن مشارکت در راه اندازی و تجهیز ساختمان های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و همین طور سیاستگذاری جهت بهره برداری از این کانون ها در مناطق مذکور، فضای موقت برای شروع فعالیت کانون های پرورش فکری را در اختیار این مجموعه قرار دهد.
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز در مقابل موظف است ضمن مشارکت در راه اندازی و تجهیز ساختمان های کانون و تامین نیروی انسانی به برگزاری رویدادهای کودک محور و تولید محتوای ویژه کودکان و نوجوانان، به بهره برداری خلاق و ویژه از مراکز کانون بپردازد.
معاون وزیر راه و شهرسازی طی سخنرانی در این مراسم شهرهای جدید را بزرگترین تجربه شهرسازی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور دانست و اظهار داشت: هم اکنون با واقعیتی موجود مواجه هستیم؛ شهرهایی که دارای ساکنان بسیار بوده و ساخت آنها از لحاظ کالبدی به پایان رسیده ولی اجتماع آنها به معنای واقعی شکل نگرفته است.
وی در ادامه اضافه کرد: ایجاد شهر به معنای اجتماع و جامعه ای منسجم در عرصه های گوناگون در شهرهای جدید کار بسیار دشواری است، مجموعه ما در این راه قصد اجتماع سازی ندارد ولی اقدامی که در اولویت خود قرار داده است فراهم کردن زیرساخت های لازم برای شکل گیری اجتماع و هویت در این مناطق خواهد بود.
طاهرخانی با اشاره به سکونت فعلی جمعیت متنوع از لحاظ فرهنگی در شهرهای جدید کشور تاکید کرد: برمبنای آمار موجود شهرهای جدید دارای جمعیت بسیار جوانی است که ما باید بتوانیم پاسخگوی نیازهای فرهنگی آنها باشیم، از طرف دیگر حضور کودکان در این نواحی بسیار ملموس است که اگر فضا و زیرساخت لازم برای آموزش آنها فراهم نشود شاید در راه نامناسبی قرار گرفته و آینده خود و سرزمین را تهدید کنند.
این مقام مسئول در این خصوص افزود: ایجاد مراکز محلات بعنوان هسته اجتماعی شهرها موضوع دیگری است که شرکت عمران شهرهای جدید در این دوره مورد توجه قرار داده است، محلی که شهروندان به صورت مرتب یکدیگر را در آن ملاقات کرده و امکان آشنایی شأن فراهم می شود و به تدریج جامعه مدنظر تشکیل می شود.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با اشاره به این نکته که متأسفانه بنای عمومی فاخری بعد از پیروزی انقلاب در کشور راه اندازی نشده است اظهار داشت: ساخت بنا به هویت بخشی اجتماع و شهر کمک می نماید، در این راستا امیدواریم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و سایر بناهای فرهنگی در شهرهای جدید دارای ارزش فرهنگی فاخر بوده و نقش معماری ماندگاری از این دوره برجای بگذارد.
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همین طور طی سخنانی در این مراسم توجه مجموعه شهرهای جدید به بحث معماری فراتر از یک اقدام فیزیکی و کالبدی را امری باارزش تلقی نمود و اظهار داشت: در شرایط فعلی تنها به گذران زندگی توجه شده و تعریف صحیحی از آینده وجود ندارد؛ این در حالیست که آینده برای افرادی که آثار فرهنگی و هنری از خود برجای می گذارند بسیار قابل اهمیت است.
به گفته وی توجه مجموعه شهرهای جدید به زیرساخت اجتماعی و نگاه جامع، نافذ و روشن آنها به مقوله فرهنگی خبر بسیار خوش و دارای اهمیتی بوده و سرمایه گذاری آنها در این عرصه بسیار قابل تقدیر و تشکر است.
نظری در ادامه با تاکید بر اینکه امروزه ریشه اصلی تمامی مشکلات کشور در حوزه فرهنگ دیده می شود اظهار داشت: اگر امروز تصمیمی ستاندن شده و آینده در مسیری مشخص قرار می گیرد، بطور قطع این جهت بخشی تحت تأثیر همین فرهنگ و جامعه اتفاق افتاده است.
این مقام مسئول در آخر این اتفاق را برگ زرینی در تجربه های موفق حوزه فرهنگی و اجتماعی کشور قلمداد کرد و اضافه کرد: بدون شک این اقدام نشان از نگرش بالغ و کامل مجموعه شهرهای جدید به حوزه فرهنگی و اجتماعی دارد.
حسین ایمانی جاجرمی مشاور معاون وزیر و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در امور اجتماعی نیز با حضور در این نشست وجود کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را مکانی برای آگاهی بخشی کودکان از محیط پیرامون و سطح استاندارد جدیدی از زندگی دانست و اظهار داشت: این شانس باید در اختیار تمامی کودکان کشور قرار بگیرد، زیرساخت مذکور باید در شهرهای جدید نیز فعال شده و شهروندان از آن برخوردار باشند.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه تکمیل فضاهای روبنایی در سایت مسکن مهر شهرهای جدید باید تکمیل شود اظهار داشت: بسیار خوشحالم که امروز ساخت کتابخانه بعنوان یک نهاد اجتماعی در اولویت مجموعه شهرهای جدید قرار گرفته که می تواند شبکه ای از روابط را بین شهروندان شکل دهد.
زهره داوودپور عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید نیز در این نشست با اشاره به اینکه ۷ سال ابتدایی زندگی کودکان بعنوان مهمترین سال ها برای شکل گیری شخصیت شمرده می شود اظهار داشت: با توجه به این که شهرهای جدید دارای جمعیتی جوان هستند این مسئله برای مجموعه شرکت عمران بسیار مهم به شمار می رود؛ بنا بر این ایجاد زیرساخت های اجتماعی در اولویت امور قرار گرفته است.
به گفته داودپور شهر سالم دارای مشارکت مردمی است و هیچکس در این پروسه با اهمیت تر از فرزندان و کودکان نخواهد بود.
وی اشاره کرد: ما در شهرهای جدید فضا و زیرساخت های فرهنگی و اجتماعی را به وجود آورده و تلاش داریم تا از همکاری بین بخشی با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نهایت استفاده را در جهت ارتقای شهرها و شهروندان ببریم.

1399/07/06
19:55:32
5.0 / 5
1359
تگهای خبر: تجربه , تولید , خدمات , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری