پروژه تهران 1400 با مشاركت همه شهروندان تهرانی اجرا می شود

پروژه تهران 1400 با مشاركت همه شهروندان تهرانی اجرا می شود

به گزارش شیك بار دبیر ستاد رویداد تهران 1400 اظهار داشت: مهم ترین هدف پروژه تهران 1400 نقش آفرینی و استفاده از ظرفیت همه شهروندان تهرانی از اقشار مختلف، و افراد كم برخوردارست.


به گزارش شیک بار به نقل از مهر، محمدرضا جوادی یگانه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران، پروژه ی "تهران ۱۴۰۰" را طرحی حائز اهمیت برای شورای اسلامی شهر تهران و مدیریت شهری، به جهت اختتام قرن و سال پایانی این دوره از شورای اسلامی شهر تهران و ورود به قرن جدید دانست. رئیس ستاد رویداد تهران ۱۴۰۰، ۱۴ مهرماه امسال، همزمان با هفته تهران را آغاز قسمتی از اقدامات و برنامه های رویداد تهران ۱۴۰۰ دانست و اضافه کرد: در این رویداد سه موضوع متفاوت همچون طراحی برندینگ و هویت بصری تهران، تعریف پروژه های گوناگون و طراحی رویدادهای ویژه ی تهران در حال طراحی و پیگیری می باشد که توضیحات بیشتر آن در ادامه توسط دبیر ستاد رویداد "تهران ۱۴۰۰" ارائه خواهد شد. در ادامه سیدمحی الدین فاضلیان دبیر ستاد رویداد "تهران ۱۴۰۰" درباب جزئیات سه موضوع مطرح شده رویداد تهران ۱۴۰۰ توضیحاتی را به سمع و نظر حاضرین در جلسه رساند. فاضلیان مهم ترین هدف پروژه "تهران ۱۴۰۰" را نقش آفرینی و استفاده از ظرفیت همه شهروندان تهرانی از اقشار مختلف، با تاکید بر افراد کم برخوردار در این پروژه دانست و مشارکت شهروندان در همه ی سنین بر طبق پروژه های تعریف شده را خواهان شد. دبیر ستاد رویداد "تهران ۱۴۰۰"، در ادامه توضیحات خود باتوجه به درگیری ویروس کرونا از اسفندماه سال قبل و ادامه آن تا کنون و تأثیر این ویروس بر طرح ها و برنامه های این رویداد، از طراحی ۲۵ گروه پروژه در این رویداد آگاهی داد و اضافه کرد: این ۲۵ گروه پروژه با موضوعات مختلفی همچون عمرانی و ساخت و ساز، چیدمان های محیطی، زنان و شهر، حکم روایی شهری، شهر روان، پروژه های نشاط و شادی و.... در حال طراحی و برنامه ریزی است و بطور کلی مجموعه متنوعی از اقدامات مدیریت شهری را دربر دارد که همچون این گروه پروژه ها می توان به طرح احیا و بازسازی ساختمان های قدیمی تهران مانند ساختمان بلدیه و…، برگزاری فراخوان و مسابقات طراحی فضاهای شهری و عمرانی و پروژه های مکان رویداد همچون پروژه ی شهدای ترور، لوکیشن های انقلاب اسلامی، لوکیشن های سینمایی و… اشاره نمود. در ادامه این جلسه بعد از اختتام ارائه طرح "تهران ۱۴۰۰" هریک از اساتید نظرات انتقادات و پیشنهادات خودرا دراین زمینه بیان نمودند.
در این جلسه دکتر سیدضیاء هاشمی عضو هیئت علمی گروه جامعه شناسی دانشگاه تهران، دکتر حمیدرضا جلایی پور عضو هیئت علمی گروه جامعه شناسی دانشگاه تهران، مهندس محمدحسین خوشنویس عضو دفتر پژوهش های فرهنگی، دکتر وحید شالچی عضو هیئت علمی گروه جامعه شناسی دانشگاه علامه طباطبایی، دکتر سیدمهدی اعتمادی فر عضو هیئت علمی گروه جامعه شناسی دانشگاه تهران، دکتر تقی آزاد ارمکی عضو هیئت علمی گروه جامعه شناسی دانشگاه تهران، دکتر غلامرصا ظریفیان عضو هیئت علمی گروه تاریخ دانشگاه تهران، دکتر سمیه توحیدلو عضو هیئت علمی گروه جامعه شناسی پژوهشگاه علوم انسانی مطالعات فرهنگی و دکتر حسین ایمانی جاجرمی عضو هیئت علمی گروه جامعه شناسی دانشگاه تهران حضور داشتند. بر طبق این گزارش این جلسه ها با حضور گروه های مختلف نخبگان، متخصصان و صاحبنظران حوزه های مختلف پیرامون رویداد "تهران ۱۴۰۰" با هدف درگیر کردن تمامی گروه های مرجع و بعد از آن آشنایی و کنش گری همه ی شهروندان تهرانی با این رویداد ادامه خواهد داشت.


منبع:

1399/06/25
12:33:49
5.0 / 5
1455
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری