مدیركل حریم شهر تهران خبر داد

اجرای طرح ویژه صیانت از حریم در ۱۱ منطقه شهرداری

اجرای طرح ویژه صیانت از حریم در ۱۱ منطقه شهرداری

به گزارش شیك بار مدیركل حریم شهر تهران از آمادگی و اجرای طرح ویژه صیانت از حریم در ۱۱ منطقه دارای حریم در روزهای منتهی به تعطیلات تا ۱۴ شهریور ماه اطلاع داد.


به گزارش شیک بار به نقل از مهر، مجتبی شکری مدیرکل حریم اظهار داشت: حریم شهر تهران بعنوان ریه های تنفسی شهر تهران و فضای تفرجگاهی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و حفظ و صیانت از حریم همواره مورد تاکید و دغدغه مجموعه مدیریت شهری به خصوص شهردار تهران بوده است که انجام این مأموریت خطیر همواره بر عهده اداره کل حریم می باشد. شکری تاکید کرد: متأسفانه بیم آن می رود برخی افراد سودجو و فرصت طلب در تعطیلات پیش رو با تعرض و دست اندازی به حقوق بیت المال از راه تصرف اراضی واقع در حریم مبادرت به ساخت و ساز و حمل مصالح ساختمانی به صورت غیرقانونی کنند، بر همین مبنا اداره کل حریم و نواحی دارای حریم به صورت آماده باش کامل نسبت به پایش و رصد حریم اقدام خواهند نمود. وی با اشاره به قرارگیری حریم تهران در ۱۱ منطقه و ۲۸ ناحیه شهرداری تهران، اضافه کرد: از امروز تا ۱۴ شهریور رصد حریم تهران به صورت ویژه و با افزایش دقت و سرعت بیشتری صورت خواهد گرفت تا از هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز و تصرفات احتمالی جلوگیری به عمل آید. مدیرکل حریم اظهار داشت: در این طرح ۳۰ دستگاه خودروی ویژه حریم و حدود ۲۸۰ نفر از پرسنل عهده دار صیانت از حریم شهر تهران خواهند بود؛ همینطور گزارش ها و مستندات حاصل از پایش حریم به صورت برخط مورد بررسی و رصد قرار خواهند گرفت و در صورت ضرورت برخوردهای قانونی صورت می پذیرد.
وی هم چنین اضافه کرد: این اداره کل با استفاده از دانش و ابزار روز دنیا (با هماهنگی مراجع امنیتی؛ با استفاده از هلی شات و کوادکوپتر) زمینه پایش و رصد هرچه بهتر حریم شهر تهران و ثبت هرگونه تغییرات را فراهم آورده است. شکری با اشاره به تداخلات مختلف مدیریتی در حریم اظهار داشت: برای صیانت از حریم شهر تهران می بایست با ایجاد وحدت رویه و دوری از مدیریت جزیره ای شاهد نظم و انضباط بیشتری در این محدوده باشیم.
مدیرکل حریم شهرداری تهران تاکید کرد: الان تعامل و هماهنگی های خوبی با مراجع قضائی و انتظامی در برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز صورت گرفته، به صورتی که با تلاش شبانه روزی کلیه عوامل شهرداری و همکاری سایر دستگاه ها، شاهد کاهش چشم گیر تخلفات در حریم بوده ایم.

1399/06/06
15:03:10
5.0 / 5
1581
تگهای خبر: ابزار , اداره , دستگاه , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری