وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

نوسازی 65 هزار كامیون فرسوده ظرف 3 سال

نوسازی 65 هزار كامیون فرسوده ظرف 3 سال

وزیر راه و شهرسازی از برنامه این وزارتخانه برای نوسازی ۶۵ هزار دستگاه كامیون فرسوده با عمر ۴۰ تا ۶۰ سال ظرف ۳ سال آینده اطلاع داد.به گزارش شیک بار به نقل از مهر، محمد اسلامی در مراسم امضای قرارداد ساخت هزار دستگاه ناوگان سنگین جاده ای که با حضور سرپرست وزارت صمت در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، اظهار داشت: امروز یک گام دیگر برای نوسازی ناوگان بر می داریم؛ چونکه باید سازوکار کارآمدی برای حل مساله فرسودگی ناوگان پیدا نماییم و سازوکارهای قبلی که گرفتار مشکل شد را کنار بگذاریم.
وی با اشاره به قرارداد دو هفته قبل وزارت راه و شهرسازی با یک خودروساز داخلی و یکی از بانکهای شبه دولتی در خصوص ساخت ۵ هزار دستگاه ناوگان جاده ای، اظهار داشت: امروز هم با یکی دیگر از شرکت های خودروساز داخلی و بانک عامل بخش تعاون قرارداد امضا می کنیم؛ به نحوی که نیروی محرکه این کامیون ها قوی و برای رانندگان، جذاب است.
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: فعلاً ساخت هزار دستگاه را پایه گذاری کردیم؛ اما این خودروساز داخلی تا ۵ هزار دستگاه در سال هم ظرفیت تولید دارد.
وی با اشاره به برنامه سه ساله وزارت راه برای نوسازی ۶۵ هزار دستگاه کامیون فرسوده ۴۰ تا ۶۰ ساله افزود: هم از منابع داخلی وزارت راه، هم سازمان راهداری و هم ماده ۱۲ قانون بهبود فضای کسب و کار می توانیم منابع اولیه را برای شروع کار تأمین نماییم.
اسلامی اضافه کرد: از سال ۷۸ تا امروز فقط ۲۰ هزار دستگاه کامیون فرسوده نوسازی شده است؛ ولی ما می خواهیم تا ظرف ۳ سال ۶۵ هزار دستگاه کامیون فرسوده را بازسازی نماییم.
به گفته وزیر راه و شهرسازی، ایجاد زنجیره تأمین و افزایش قدرت طراحی تولید تا سطح پایدار ماندن تولید نکته کلیدی است که باید اجرا شود. ما همینطور برای نوسازی ناوگان مسافری هم برنامه داریم.


منبع:

1399/06/03
13:17:16
5.0 / 5
1225
تگهای خبر: تولید , جاده , دستگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری