وزیرراه و شهرسازی:

ارتقا جاده های ترانزیتی از رویكرد اصلی وزارت راه و شهرسازی است

ارتقا جاده های ترانزیتی از رویكرد اصلی وزارت راه و شهرسازی است

به گزارش شیك بار وزیر راه و شهرسازی ارتقای جاده های اصلی و ترانزیتی را از رویكردهای اصلی وزارت راه و شهرسازی عنوان نمود.به گزارش شیک بار به نقل از مهر، محمد اسلامی ظهر چهارشنبه در بدو ورود به آذربایجان غربی اظهارکرد: کریدور غرب کشور از حوزه استحفاظی مرز بوکان تا مرز بازرگان به طول تقریبی ۵۰۰ کیلومتر در دست راه اندازی است.
وی با تاکید بر اینکه این منطقه بعنوان یک دروازه مهم کشور نقش مؤثری در آبادانی منطقه دارد و توسعه زیرساخت های این منطقه از برنامه های ویژه وزارت راه و شهرسازی است، اضافه کرد: امید می رود با آغاز به کار پروژه های جدید و اتمام برنامه های در دست اقدام برنامه های توسعه ای آذربایجان غربی در حوزه زیرساخت راه و مسکن را گسترش و شتاب دهیم.
وزیر راه و شهرسازی از راه فرودگاه ماکو وارد آذربایجان غربی شد و در ادامه وزیر راه و شهرسازی از محور مرگنلر و سه راهی محور قره ضیاالدین به ایواوغلی راهی مسیر ماکو -خوی بازدید نمود.
در این سفر، ۳۳ کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور در سه راهی حیدرآباد افتتاح می شود.
بازدید از پایانه مرزی تمرچین، بهره برداری از روکش آسفالت ۱۵۷ کیلومتری و افتتاح همزمان ادارات راه و شهرسازی سه شهرستان استان در پیرانشهر، کلنگ زنی محور نلاس در سردشت، بازدید از کمربندی و کریدور بزرگراهی غرب کشور در بوکان، افتتاح ۲ دستگاه تونل در شاهین دژ، بازدید از بیمارستان در حال راه اندازی و محور تکاب – شاهین دژ در تکاب، بازدید از کمربندی میاندوآب و بازدید از تقاطع محمدیار نقده از برنامه های وزیر راه و شهرسازی در آذربایجان غربی است.
قرار است وزیر راه و شهرسازی، کلنگ راه اندازی ۲۴ کیلومتر از محور خوی - قطور - رازی را بر زمین زده و ۱۳۶ کیلومتر از طرح ابرار، ویژه آسفالت راه های روستایی آذربایجان غربی را به صورت متمرکز در روستای خانقاه شهرستان خوی افتتاح کند.
کلنگ زنی مجتمع آشوریان ارومیه و مجموعه فرهنگی ورزشی اداره کل راه و شهرسازی، ۵۸ کیلومتر جاده بزرگراهی و اصلی و سالن مسافری پایانه مرزی سرو هم برنامه فردا، بامداد وزیر راه و شهرسازی در مرکز استان است.

1399/05/29
20:50:30
5.0 / 5
1534
تگهای خبر: اداره , پایانه , جاده , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری