معاون سازمان هواپیمایی كشوری خبر داد

بازگشت شركت های هواپیمایی خارجی به ایران

بازگشت شركت های هواپیمایی خارجی به ایران

شیك بار: معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی كشوری از شروع مجدد و افزایش تدریجی پروازهای شركت های هواپیمایی خارجی به كشور آگاهی داد.به گزارش شیک بار به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری؛ مرتضی دهقان با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه تدوین، ابلاغ و اجرای پروتکل های بهداشتی در حوزه هوایی، اظهار داشت: نظارت و بازرسی های مستمری بر رفتار فرودگاه ها و ایرلاین ها صورت می گیرد.
وی درباب تمدید نوتام شماره CIZB-2020-01R1 با موضوع فضای ایران توسط آژانس ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپاEASA در ایام اخیراً ظهار داشت: این نوتام تمدید کننده نوتام قبلی EASA برای فضای ایران بوده و تغییری در متن و سفارش نوتام صورت نگرفته و فقط تا تاریخ ۱۶ ژانویه ۲۰۲۱ تمدید شده است.
دهقان اضافه کرد: بر پایه متن این نوتام که دقیقاً مشابه نوتام قبلی است؛ به شرکت های هواپیمایی سفارش می شود برای پرواز زیر ارتفاع ۲۵۰۰۰ پا در فضای ایران برمبنای ارزیابی ریسک خود اقدام نمایند.
معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری با اعلان اینکه مذاکراتی باEASA و برخی کشورهای اروپایی برای رفع نگرانی و دادن اطمینان درباب فضای ایران صورت گرفته است، اضافه کرد: بازگشت مجدد ایرلاین های بین المللی به کشور بعد از بحران ناشی از کرونا نشانه اقدامات مثبت و ایمنی و امنیت فرودگاه ها و فضای ایران است.


منبع:

1399/04/28
13:08:16
5.0 / 5
1768
تگهای خبر: سازمان , شركت , فرود , فرودگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری