دانشجویان سطل های بازیافتی شهرداری منطقه ۹ را نقاشی كردند؛

سطل های زباله هم مجبور شدند ماسك بزنند!

سطل های زباله هم مجبور شدند ماسك بزنند!

در این آشفته بازار كه كرونا حسابی در حال جولان دادن است، حتی سطل های زباله هم مجبور شدند به دست دانشجویان رشته نقاشی در خیابان شمشیری ماسك بزنند!


دریافت 18 MB
خبرگزاری مهر؛ گروه مجله _ مرضیه کیان: از بس در این آشفته بازار که کرونا حسابی در حال جولان دادن است، کوتاه آمدیم تا آمار فوتی ها روزانه به ۲۰۰ نفر هم رسیده! استفاده نکردن از ماسک و رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی بنا به اعلام وزارت بهداشت هم بسیاری از شهرهای کشور را که در وضعیت زرد و سفید بودند، به حالت قرمز و اخطار درآورده.
از آنجاییکه وضعیت صنوف و تمامی مراکز و مکان های قابل تردد در شهر عادی شده، لزوم استفاده از ماسک بیشتر مورد توجه قرار گرفته است؛ حالا بماند که استفاده از ماسک در این گرمای چله تابستانی کمی از عذاب کشیدن ندارد و جدا از سختی نفس کشیدن، متوجه نمی شویم پشت این چهره های ماسک زده شادمانی پنهان است یا ناراحتی! و بساط لب خوانی کردن هم که جمع شده! ولی نباید فراموش نماییم که "کاچی به از هیچی" است…؛ یا باید این سختی را به جان بخریم و ماسک بزنیم، یا باید بشینیم و بالا رفتن تعداد فوتی ها را ببینیم و حسرت بخوریم که کاش جلوگیری کرده بودیم!
مصطفی موسوی لاری شهردار منطقه ۹ به پیشنهاد مصطفی دینی شهردار ناحیه ۲ با طرح جدیدی که پیشنهاد دادند و از چهارشنبه هفته گذشته در خیابان شمشیری عملی کردند، گامی در جهت ترویج فرهنگ ماسک زدن که این روزها به شدت سفارش می شود برداشتند. حالا این طرح چیست؟

شهرداری منطقه ۹ با ایده گرفتن از تصاویری که در جاهای دیگر، سطل های مکانیزه را رنگ آمیزی کرده بودند و روی بعضی از آنها نقاشی هم کشیده شده بود، دست به کار شدند تا در شرایط حاد شدن شیوع کرونا ایده جدیدی را پیاده کنند. موسوی می گوید: «امیدواریم با عنایت به عدم رعایت بعضی از شهروندان، با دیدن این مخازن زباله در خیابانی که رفت و آمد بیشتری در آن صورت می گیرد، تشویق شوند و ماسک بزنند.»
در این روزهای خاکستری که از هر طرفی مردم تحت فشار هستند، تصمیم بر این شد تا با رنگ های شاد و با الگو گرفتن از ای موجی ها که مردم به خاطر استفاده مکرر از فضای مجازی، ارتباط بصری خوبی با آنها برقرار کردند، این طرح را روی ۱۸ سطل زباله اجرا کنند که دانشجوهای باذوق رشته نقاشی با هزینه خیلی پایین زحمت این کار را برعهده گرفتند.
با استقبال کاربران فضای مجازی که هنر اجتماعی را می شناسند و به پیشنهاد مدیران ارشد شهرداری که این طرح را تأیید کردند، بنا شد که این ایده در دراز مدت روی سطل های مکانیزه دیگر با تبلیغ فرهنگ تفکیک زباله، با همین نقاشی های کارتونی ادامه یابد و در خیابان های دیگر هم دیده شود.

البته ناگفته نماند که با عنایت به عمری که مخازن زباله دارند، پس از مدتی بنا به علل مختلف فرسوده می شوند و از بین می روند و جایشان در انبار شهرداری ها است که در این طرح، توجه خاصی به این مخازن شد و با بازسازی، تبدیل به مخازن جدیدی شدند که می شد کار رنگ و نقاشی را رویشان پیاده کرد.
خلاصه در این روزهایی که کرونا بی اطلاع گریبان گیری می کند و در مواردی حتی بدون علایم منتقل می شود، نباید استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی را دست کم بگیریم تا شر سایه ویروس منحوس از سر زندگی هایمان کم شود.


منبع:

1399/04/23
20:25:49
5.0 / 5
2097
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری