روحانی در گفتگو با وزیر راه و شهرسازی:

همه دستگاه ها موظف به همراهی در گسترش ساخت و ساز مسكن هستند

همه دستگاه ها موظف به همراهی در گسترش ساخت و ساز مسكن هستند

رئیس جمهور اظهار داشت: همه دستگاه های دولتی و عمومی باید به هر نحو ممكن برای ساخت مسكن، وزارت راه و شهرسازی را در راه ایجاد تحرك و رونق بیشتر در ساخت و ساز و مسكن یاری كنند.به گزارش شیک بار به نقل از مهر، حجت الاسلام حسن روحانی روز جمعه در گفتگو با محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، توجه بیشتر به ساخت و ساز در حریم و حومه کلان شهرها را مورد تاکید قرار داد و گفت: برای تکمیل پروژه های مسکونی نیمه تمام، همچون برج های مسکونی که سال هاست در منطقه ۲۲ شهرداری تهران نیمه تمام رها شده، با مدیریت وزیر راه و شهرسازی مهلت زمانی محدودی مقرر شود. همین طور برای تکمیل پروژه های مشابه دیگر در سراسر کشور، برنامه زمانی تعیین شده و در صورت ضرورت با مراجع قضایی نیز دراین زمینه رایزنی و هماهنگی شود تا واحدهای مسکونی این پروژه ها هر چه سریع تر تکمیل و به اعضا و متقاضیان و افراد واجد شرایط واگذار شود.
وی با اشاره به اینکه متاسفانه در سال های اخیر پیشرفت قابل انتظار در بازسازی و بهسازی بافت های فرسوده شهری حاصل نشده است، اشاره کرد: لزوم دارد از زمین های دستگاه ها و نهادهای دولتی و عمومی برای رونق ساخت و ساز و احیا بافت های فرسوده، خصوصاً در مناطق مرکزی شهرها استفاده گردد و همه بخش ها باید وزارت مسکن را دراین زمینه همراهی و کمک کنند.
رئیس جمهور با تاکید بر لزوم ایجاد تحرک حداکثری در ساخت و عرضه مسکن در سراسر کشور اظهار داشت: همه دستگاه های دولتی و عمومی باید به هر نحو ممکن و خصوصاً با در اختیار قرار دادن اراضی قابل استفاده برای ساخت مسکن، وزارت راه و شهرسازی را در راه ایجاد تحرک و رونق بیشتر در ساخت و ساز و سامان دادن به بازار مسکن یاری کنند.
وزیر راه و شهرسازی نیز در این گفتگو از پیش بینی ساز و کارهای لازم برای مشارکت حداکثری مردم در ساخت و ساز واحدهای مسکونی گزارشی ارائه کرد که به سبب آن در بیشتر قریب به اتفاق شهرهای کوچک و متوسط، اراضی دولتی پیش بینی شده، در اختیار مردم واجد شرایط که در سامانه اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده اند، قرار خواهد گرفت.
در همین راستا با ابلاغ دستور اخیر ریاست جمهوری که بمنظور ایجاد گشایش در ساخت و ساز شهرک های مسکونی در حریم شهرها صادر شده و به تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری نیز رسیده است، زمینه گسترش عرضه زمین و توسعه ساخت و ساز مسکن در محدوده حریم شهرها فراهم می شود.

1399/04/07
20:48:32
5.0 / 5
1645
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری