رئیس كمیته تاب آوری مجمع شهرداران آسیایی:

بحران های مدرن فراتر از مرزهای جغرافیایی هستند

بحران های مدرن فراتر از مرزهای جغرافیایی هستند

به گزارش شیك بار كرمی محمدی با اشاره به اینكه ماهیت بحران های مدرن فراتر از مرزهای جغرافیایی است اظهار داشت: برای مهار ویروس كرونا و مقابله موثر با آن نیازمند همكاری بین كشورها هستیم.


به گزارش شیک بار به نقل از مهر، رضا کرمی محمدی در نشست سلامت و اقتصاد شهری در دوران پسا کرونا که در حاشیه هفتمین نشست هیأت اجرایی مجمع شهرداران آسیایی و به صورت آنلاین برگزار شد، اظهار داشت: امیدوارم این جلسه ها بتواند ما را در راه رسیدن به جوامع تاب آور کمک نماید و زمینه لازم را برای ارتباط و تعامل بیشتر دراین زمینه ایجاد کند. وی با اعلان اینکه بطور بالقوه نتیجه مثبتی برای آینده کمک های توسعه ای وجود دارد اظهار داشت: باتوجه به چالش های بی سابقه سیستماتیک ناشی از بحران ویروس کرونا و روال پاسخ هایی که تابحال دیدهایم، این مساله به سرعت منجر به تحول الگوی قدیمی روابط کمکی فیمابین گیرنده -دهنده به سمت مدل همکاریهای بین المللی بین همه کشورها خواهد شد. رئیس کمیته تاب آوری مجمع شهرداران آسیایی افزود: تشابه وضعیت بوجود آمده در جوامع جهان بیش از پیش نشان داد به سبب توسعه ارتباطات در ابعاد مختلف زندگی بشر، ماهیت بحران های مدرن فراتر از مرزهای جغرافیایی است و پس برای مهار ویروس کرونا و مقابله مؤثر با آن نیازمند همکاریی بین کشورها هستیم. وی با اعلان اینکه همکاریهای بین المللی، کوشش های کشورهای مختلف را در مبارزه با کووید -۱۹ تقویت می کند، اظهار داشت: این همکاری نه فقط مفید بلکه ضروری می باشد. در کوتاه مدت، همکاری بین دولت ها برای مهار همه گیری و تسریع برای خروج از بحران لازم است. در طولانی مدت و بلند مدت، سیاست های هماهنگ کننده می تواند بازیابی و بازسازی سیستم های اقتصادی را از راه های فراگیر و پایدار تسهیل کند و همین طور به آماده سازی برای خطرات و بیماری های آتی کمک نماید. رئیس کمیته تاب آوری مجمع شهرداران آسیایی اضافه کرد: مکانیسم های به اشتراک گذاری دانش در مورد پروتکل های غربالگری و درمان می تواند به خصوص در کشورهایی که دارای سیستم های بهداشتی تحت فشار هستند کمک نماید. کشورهایی که آغاز کننده و پیشرو در مقابله با همه گیری بودند می توانند درس های مهمی عرضه کنند و بهترین شیوه ها را به اشتراک گذارند، اما پشتیبانی مالی نیز مورد نیاز خواهد بود.
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اظهار داشت: کرونا یک تهدید وجودی است که موجب تقویت سیستم های جهانی شده است. بدون همکاری مؤثر، هم خروج از بحران و هم بهبود می تواند کند و ضعیف باشد. ابتدا، این مساله در مورد بخش بهداشت صحیح است، برای اینکه که نظارت مؤثر بر بیماری، توسعه و گسترش سریع واکسن و آمادگی در مقابل همه گیریهای آینده بهره مند از اقدامات چند جانبه خواهد بود. سپس، حفظ تجارت آزاد و افزایش استواری و تاب آوری زنجیره های تامین نه فقط دسترسی کشورها به کالاهای حیاتی پزشکی را تضمین می نماید بلکه اقتصاد بعد از همه گیری را نیز تقویت خواهدنمود و در نهایت سیاست های مالی و پولی هماهنگ بین المللی، می تواند به اقتصاد جهانی کمک نماید تا شوک فعلی را ضمن آماده سازی آن برای بهبودی پایدار و فراگیر از بین ببرد. کرمی محمدی با اعلان اینکه کمیته تاب آوری و مدیریت بحران مجمع شهرداران آسیایی می تواند زمینه ساز نیل جوامع به این هدف متعالی به ویژه در منطقه آسیا باشد، اضافه کرد: ایجاد بستر داده هوشمند برای نظارت بهتر و پاسخگویی به شرایط متغیر خصوصاً در مقیاس محله، داشتن مشارکت جمعی و یکپارچه بین بخش خصوصی و دولتی، توجه جدی به دولت های محلی برای موفقیت در چرخه مدیریت بحران، جلب مشارکت عمومی، سازمان های مردم نهاد و دانشگاه ها برای پر کردن خلاءهای موجود و تعریف رویکرد ساخت بهتر از قبل و تهیه برنامه های بهسازی فراگیر باید جزو محورهای برنامه ریزی برای تحقق شهرهای تاب آور باشد.


منبع:

1399/04/04
11:22:52
5.0 / 5
1601
تگهای خبر: بار , تجارت , زمین , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری