صدراعظم نوری:

درهای بوستان چیتگر باز است

درهای بوستان چیتگر باز است

به گزارش شیك بار رئیس كمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر اظهار داشت: بوستان جنگلی چیتگر جهت استفاده شهروندان باز است و محدودیتی برای ورود آنها وجود ندارد.به گزارش شیک بار به نقل از مهر زهرا صدراعظم نوری در جلسه علنی روز سه شنبه با اشاره به تذکر روز یکشنبه یکی از اعضای شورا در خصوص بسته شدن درهای جنگلی بوستان چیتگر، کارشناسان خودرا به صورت ناشناس به این پارک فرستادند و بعد از ان با مسئولان شهرداری منطقه نیز گفتگوهایی انجام دادند. هم اکنون امکان بهره برداری شهروندان از این بوستان جنگلی وجود دارد. بعنوان رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر باید اطلاعات دقیقی برای قضاوت درست بدست می آوردم اظهار داشت: هم اکنون فعالیت در این بوستان وجود دارد و مردم در آن تفریح می کنند.
وی با اشاره به اینکه بعد از شروع بیماری کرونا و تصویب ستاد مقابله با کرونا برای بسته شدن بوستانها اظهار داشت: در این فاصله شهرداری این منطقه مبادرت به انجام عملیات کاشت و بازپیرایی ۴۰ هزار اصله درخت و راه اندازی باغ با ۲ هزار اصله درخت میوه در بوستان چیتگر کردند.
همچنین در طول این مدت نسبت به عملیات بِه زراعی شامل شخم زدن و حذف علف های هرز و دفع آفات نباتی اقدام نموده است. عدم تردد خودرو ها در این بوستان موجب کاهش آلودگی صوتی و محیطی و توقف تخریب فضای سبز شده است.
وی اشاره کرد: این بوستان پذیرای شهروندان بدون خودرو است و پیست ها و مسیرهای دوچرخه سواری نیز در حال ارائه خدمات هستند و مقرر است ۱۲ خودرو برقی نیز در ورودی های بوستان برای خدمات رسانی استقرار پیدا کنند.
همچنین تهیه طرح جامع بوستان چیتگر بدون خودرو نیز در آینده ای نزدیک در حال تصویب است.
نوری در ادامه با اشاره به آتش سوزی شب گذشته بوستان چیتگر اظهار داشت: در این انتهای شمال غربی به سبب اموال پلی اتیلن وجود دارد آتش سوزی رخ داد که این آتش سوزی عمدی بود.
وی از معاونت خدمات شهری و مدیریت منطقه درخواست نمود باتوجه به شرایط گرمای هوا و مسائل سیاسی_اجتماعی نظارت کافی بر شهرها صورت گیرد تا چنین اتفاقاتی شهر را گرفتار مشکل و لطمه نکند.


منبع:

1399/03/15
22:50:18
5.0 / 5
1564
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری