با امضای تفاهم نامه سه جانبه كلید خورد

ساخت مسكن برای خانوارهای دارای عضو معلول تا آخر سال جاری

ساخت مسكن برای خانوارهای دارای عضو معلول تا آخر سال جاری

به گزارش شیك بار تفاهم نامه سه جانبه ساخت مسكن برای ۱۵۰۰ خانوار دارای عضو معلولیت شدید یا خیلی شدید میان قرارگاه خاتم، سازمان بهزیستی و بنیاد مسكن به امضا رسید.به گزارش شیک بار به نقل از مهر، قبل از ظهر امروز یکشنبه ۱۱ خردادماه، تفاهم نامه سه جانبه مشارکت در ساخت مسکن برای خانوارهای دارای معلول و زنان سرپرست خانوار میان سازمان بهزیستی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا به امضا رسید.
قبادی رئیس سازمان بهزیستی در این مراسم با اشاره به اینکه تابحال این سازمان ۱۲۳ هزار واحد برای مددجویان ساخته است، اظهار داشت: ۸۷ هزار واحد مسکونی از این واحدها در دولت های یازدهم و دوازدهم به مددجویان تحویل داده شده است.
وی با اشاره به اینکه در ۱۶ ماه ا خیر ۲۱ هزار واحد مسکونی در اختیار مددجویان بهزیستی قرار گرفته اضافه کرد: ۱۴ هزار خانوار دارای دو معلول و بیشتر داریم که به ۸ هزار و ۷۰۰ خانوار، واحد مسکونی تحویل شده است سایر خانوارهای دارای دو معلول به بالا هم تا آخر سال جاری با همکاری بنیاد مستضعفان خانه دار می شوند.
رئیس سازمان بهزیستی درباره تفاهم نامه سه جانبه امروز هم اظهار داشت: بر طبق این تفاهم نامه، ۱۵ هزار واحد مسکونی به خانوارهای دارای عضو معلول واگذار می شود که در فاز نخست ۱۵۰۰ خانوار دارای عضو شدید و خیلی شدید تا آخر سال جاری تحویل می شود که کلیه مراحل ساخت مسکن از طراحی و صدور پروانه تا صدور آخر کار با مشارکت بنیاد مسکن، قرارگاه خاتم و بهزیستی است.
به گفته قبادی یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومان هزینه ساخت هر متر مربع از این ۱۵۰۰ واحد است که ۷۵ درصد هزینه را بهزیستی و ۲۵ درصد باقی مانده را قرارگاه خاتم متقبل شده است، بنیاد مسکن هم برای آن دسته از خانوارهایی که نمی توانند زمین ساخت این واحدها را تهیه کنند زمین به مجانی تهیه کرده و همینطور هزینه پروانه ساخت از جانب بنیاد مسکن تقبل شده است.
در ادامه این مراسم سردار سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا با اشاره به اینکه در کنار ابر پروژه های عمرانی مأموریت رسیدگی به محرومان را هم بر عهده دارد هم اظهار داشت: در ۱۸۵ نقطه کشور پروژه عمرانی در دست ساخت داریم همینطور در کنار محرومیت زدایی، اشتغالزایی در مناطق محروم را شروع کرده ایم که راه اندازی کارگاه های خیاطی، گلخانه، میوه خشک کنی و کشاورزی را تدارک دیده ایم.
فرمانده قرارگاه خاتم در مورد تفاهم نامه امروز اظهار داشت: سال قبل تفاهم نامه ساخت ۱۵ هزار واحد مسکونی برای خانوارهای دارای معلول با بهزیستی به امضا رسید که سالجاری فاز نخست آن شامل ۱۵۰۰ واحد را به بهزیستی تحویل می دهیم.
همچنین علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هم در این جلسه اظهار داشت: این بنیاد برای ساخت این ۱۵۰۰ واحد تهیه مجانی زمین یک سوم واحدها را تقبل کرده است.
وی اضافه کرد: هر خانواری که مایل باشد می تواند تسهیلات ۴۰ میلیونی ساخت مسکن با سود ۴ درصدی را که ضمانت آن با سفته زنجیره ای است برای افزایش سطح زیربنای در نظر گرفته شده استفاده نماید.

1399/03/11
13:25:19
5.0 / 5
1600
تگهای خبر: بار , بنیاد , زمین , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری