معاون وزیر راه و شهرسازی:

پرونده مسكن مهر سال جاری بسته می شود

پرونده مسكن مهر سال جاری بسته می شود

به گزارش شیك بار مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسكن، از بهره برداری ۳۳ هزار واحد مسكونی مهر تا دو ماه آتی اطلاع داد و اظهار داشت: تمامی واحدهای باقیمانده مسكن مهر سال جاری تكمیل و تحویل متقاضیان می شود.به گزارش شیک بار به نقل از وزارت راه و شهرسازی، بر مبنای وعده ای که محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی پارسال اعلام کرد، تا آخر سال پرونده مسکن مهر بسته خواهد شد و متقاضیان این واحدها بالاخره پس از کش و قوس های فراوان می توانند در واحدهای مسکونی مهر مستقر شده و زندگی کنند.
البته تکمیل واحدهای مسکونی مهر شامل واحدهایی که دارای پرونده های حقوقی بوده و عملاً تا معین شدن دستور قضائی و تعیین تکلیف در مورد آنها هرگونه عملیات ساختمانی برای آنها امکانپذیر نیست و همینطور واحدهای مسکونی که پیشرفت فیزیکی کمتر از ۳۰ درصد دارند و از فهرست مسکن مهر خارج شده اند، نمی گردد.
محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی و عضو کابینه دولت دوازدهم در تازه ترین اظهارنظر در مورد مسکن مهر و عرضه آمار در اینباره اعلام نمود: از دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی مهر حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد در دولت تدبیر و امید تکمیل و بهره برداری شد.
عضو کابینه دولت دوازدهم توضیح داد: توضیح داد: از زمانی که مسئولیت وزارت راه و شهرسازی را برعهده گرفتم ۲۲۰ هزار واحد مسکن مهر در سرتاسر کشور تکمیل و تحویل مردم شد. الان ۱۳۰ هزار واحد مسکونی مهر هم در حال تکمیل نهایی و برقراری انشعابات است و عملاً بیشتر از ۶۰ هزار واحد مسکونی مهر باقیمانده که در حال تکمیل آنها هستیم. (جزئیات بیشتر را اینجا بخوانید)
سازمان ملی زمین و مسکن که متولی راه اندازی واحدهای مسکونی مهر در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت بوده است و بخشی از راه اندازی واحدهای مسکونی مهر را در شهرها برعهده داشته است نسبت به تکمیل واحدهای مسکونی مهر، گام های مؤثری برداشته است.
۶۰ هزار واحد مسکونی مهر سال قبل تحویل متقاضیان شد
در همین رابطه، علی نبیان، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفته است: سال قبل ۶۰ هزار واحد مسکونی مهر توسط این سازمان تکمیل و تحویل متقاضیان شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی به اشاره به اینکه بر مبنای وعده ای که پیشتر وزیر راه و شهرسازی در خصوص تکمیل واحدهای مسکونی مهر تا آخر سال جاری دادند، واحدهای مسکونی مهر در زمان مقرر تکمیل و تحویل متقاضیان می شود، اضافه کرد: باآنکه بحران کرونا، روند تکمیل واحدها را با کندی مواجه کرد، اما برنامه ریزی ها بگونه ای است که سال جاری پرونده مسکن مهر بسته شود.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن تصریح کرد: حدود ۳۳ هزار واحد مسکونی مهر در حوزه مسئولیت سازمان ملی زمین و مسکن باقیمانده است که این واحدها حداکثر تا دو ماه دیگر تکمیل و تحویل متقاضیان خواهد شد.
نبیان خاطرنشان کرد: تعدادی واحدهای مسکونی مهر هستند که درگیری های حقوقی دارند بالطبع زمانیکه پرونده در مراجع قضائی است، نمی توان در مورد آنها اقدامی انجام داد. همینطور برخی از واحدهای مسکونی مهر هستند که فاقد متقاضی بوده که در مورد آنها در حال تصمیم گیری هستیم.
وی در مورد تعیین تکلیف واحدهای مسکونی مهر بدون متقاضی هم اعلام نمود: موفق شدیم برخی از واحدهای مسکونی مهر را کاهش دهیم. الان بخشی از این واحدها به کمیته امداد امام خمینی (ره) واگذار شده و کاهش یافته است. در تلاش هستیم تا واحدهای مسکونی مهر فاقد متقاضی را واگذار نماییم.
به گفته نبیان، واحدهای مسکونی فاقد متقاضی پیشتر ۴۰ هزار واحد مسکونی بوده است که الان این رقم به علت واگذاری برخی از واحدها کاهش قابل ملاحظه ای یافته است.

1399/02/30
13:36:09
5.0 / 5
1577
تگهای خبر: بار , زمین , ساختمان , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری