گزارش شیك بار

تسه به كانال 50 هزار تومان بازگشت

تسه به كانال 50 هزار تومان بازگشت

شیك بار: اوراق تسهیلات مسكن در معاملات امروز (14 اردیبهشت) بازار سرمایه، به سبب رونق ساخت و ساز در ایام اخیر با افزایش محسوس قیمت مواجه گردید.به گزارش شیک بار به نقل از مهر، بااینکه معاملات مسکن در فروردین ماه امسال به سبب وضعیت با قفل شدگی مواجه بود و طبق گزارش بانک مرکزی تنها ۱۲۰۰ فقره معامله مسکن در تهران انجام شد که در مقایسه با پایتخت ۴ میلیون واحدی، عملاً به معنای صفر است، اما بنظر می رسد این وضعیت بسیار نادر بوده و با آغاز فعالیت ساخت و ساز، بار دیگر رونق نسبی به این بازار برگردد.
بازار معاملات اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن نیز در دومین روز سومین هفته اردیبهشت ماه، متأثر از بازگشایی کارگاه های ساختمانی و آغاز فصل ساخت و ساز بود؛ به شکلی که بعد از حدود ۴۰ روز از شروع سال جاری که قیمت اوراق تسهیلات در دامنه قیمتی ۴۰ تا ۴۵ هزار تومان در نوسان بود، امروز بخش عمده ای از نمادهای اوراق تسهیلات مسکن دامنه قیمتی ۵۰ هزار تومان را تجربه کردند. روز گذشته نیز برخی از نمادهای تسه به ۵۰ هزار تومان در هر برگه رسیده بودند که طی معاملات امروز این روند رشد داشت.
در معاملات روز گذشته تنها ۵ نماد پُرفروش و اثرگذار در کشف قیمت اوراق تسهیلات مسکن در گران ترین وضعیت معاملات، به ۵۰ هزار تومان رسیدند نمادهایی که اکثراً به نیمه دوم سال قبل برمی گردند و مهم تر از همه آنها، دو نماد معاملاتی تسه ۹۹۰۱ (اوراق تسهیلات مسکن صادره در فروردین ۹۹) و ۹۸۱۲ (اوراق تسهیلات مسکن صادره در اسفند ۹۸) بودند؛ اما امروز خیلی از نمادهای معاملاتی تسه در این بازه قیمتی قرار گرفتند.
تنها سه نماد متعلق به بهار ۹۷ که به انقضای تاریخ اعتبار آنها در آخر دو سال اعتبار این اوراق نزدیک می شود، ارزان ترین برگه های معاملات امروز و در دامنه قیمتی ۴۴ تا ۴۶ هزار تومان به فروش رسیدند.
رشد قیمت ها نیز بطور یکسان و بین ۲ تا ۲.۵ درصد رخ داد که میان همه نمادهای معاملاتی تقسیم شد؛ اما یک دو نماد نیز نسبت به روز گذشته رشد ۵ درصدی داشتند اما تعداد برگه های فروش رفته محدود بود.
پُرمعامله ترین نماد معاملاتی امروز تسه ۹۹۰۱ (اوراق تسهیلات مسکن صادره در فروردین ۹۹) با بیش از ۴۰ هزار برگه و ۱۸۶۰ فقره معامله بود؛ ارزش معاملات این نماد کمی بیش از ۲ میلیارد تومان بود؛ اما روز گذشته این ۵۰ هزار برگه از تسه ۹۹۰۱ و با ارزش ۲ میلیارد و ۴۴۰ میلیون تومان فروش رفت.
رتبه های بعدی به نمادهای تسه ۹۸۱۲ و ۹۸۱۰ (اوراق تسهیلات مسکن صادره در ماه های اسفند و دی ۹۸) اختصاص داشت که به ترتیب ۳۰ هزار و ۵۰۰ و ۲۳ هزار برگه به متقاضیان ارائه شد.
ارزش کل بازار اوراق تسهیلات مسکن در معاملات امروز ۹۱.۲ میلیارد تومان بود که بالاترین حد از شروع امسال تا کنون برآورد شده است؛ در صورتیکه روز گذشته ارزش بازار به ۸۰ میلیارد تومان رسید و باردیگر امروز رکوردشکنی از این نظر به ثبت رسید.


منبع:

1399/02/14
20:45:34
5.0 / 5
2225
تگهای خبر: بار , تجربه , ساختمان , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری