مهر منتشر كرد

نامه كارگران شهرداری به وزیر

نامه كارگران شهرداری به وزیر

شیك بار: تعدادی از كارگران شهرداری تهران در نامه ای به وزیر كشور خواستار اجرای عادلانه مصوبه هیات وزیران درباب افزایش 30 درصدی فوق العاده جذب بودند.به گزارش شیک بار به نقل از مهر، تعدادی از کارگران شرکت واحد در نامه ای به رحمانی فضلی وزیر کشور خواهان رفع تفاوت میزان حقوق و مزایای کارگران شهرداری با سایر دستگاه های اجرایی و بهبود معیشت آنان شدند. در این نامه آمده است: به دنبال پیگیری های مکرر وزارت کشور و سازمان شهرداری ها و دهیاری ها برای رفع تفاوت میزان حقوق و مزایای مستمر شهرداران و کارکنان شهرداری با سایر دستگاه های اجرایی و بهبود معیشت آنان، هیئت وزیران با افزایش ۳۰ درصدی فوق العاده جذب کارکنان شهرداری موافقت نمود و آنرا در تاریخ ۱۳۹۸.۱۱.۲۷ به تصویب رساند.
بر اساس این ابلاغیه، فوق العاده جذب قانونی و مورد عمل کارکنان شهرداری شامل رسمی، پیمانی و کارکنان موقت کارمندی در سطوح مختلف شغلی از تاریخ ۱۳۹۸.۱۲.۱ به میزان ۳۰ درصد افزایش و نسبت به صدور احکام کارگزینی با قراردادهای آنها اقدام شده اما باوجود پیگیری و مکاتبات عدیده با مدیران معاونت انسانی و شهرداری تهران، کارگران رسمی شهرداری از دریافت مزایای فوق بی بهره بوده اند و پاسخی در خصوص رعایت برابری و مساوات اداری دریافت نکرده اند.
در این نامه تاکید شده یکی از وظایف دولت رفع تبعیض ناروا و امکانات عادلانه برای همه در تمامی زمینه های مادی و معنوی است.
در این نامه یادآوری شده اجرای این مصوبه با نقض رفتار بی طرفانه و منصفانه سبب شکاف طبقاتی بیش از پیش بین کارمندان و کارگران شهرداری خواهد شد و بمنظور پیش گیری از وقوع این تبعیض، ترمیم حقوق کارگران شهرداری تهران به هر نحو مقتضی و همین طور بازبینی طرح طبقه بندی مشاغل که متأسفانه بعد از ۱۴ سال مورد اقدام قرار نگرفته، در امتداد رعایت عدالت و انصاف شغلی بین تمامی کارکنان شهرداری مورد انتظار است.
این نامه به امضای شوراهای اسلامی کار شرکت واحد اتوبوسرانی تهران رسیده است.
پیش از این شورای اسلامی کار در نامه ای به شهردار تهران پیگیر اجرای تبعیض آمیز این مصوبه بود. همین طور در پیگیری های انجام شده از طرف کارگران رئیس شورای شهر تهران در نامه ای درخواست کرده بود درباب اجرای عادلانه این مصوبه مساعدت های لازم صورت گیرد.منبع:

1399/02/13
23:51:53
5.0 / 5
2057
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری