وزیر راه و شهرسازی:

سال جاری 1200 كیلومتر ریل راه اندازی می شود

سال جاری 1200 كیلومتر ریل راه اندازی می شود

به گزارش شیك بار وزیر راه و شهرسازی از راه اندازی ۱۲۰۰ كیلومتر ریل جدید در سال ۹۹ اطلاع داد و اظهار داشت: امیدواریم سال آینده راه آهنی با حداكثر توسعه یافتگی و كارآمدی داشته باشیم.به گزارش شیک بار به نقل از مهر، محمد اسلامی در مراسم رونمایی از ۵۶ دستگاه ناوگان جدید ریلی اظهار داشت: شبکه ریلی باید قوی تر شود به این معنا که در پایانه های تخلیه و بارگیری کالا، سیستم مکانیزه قوی تر و بهینه تری ایجاد شود تا خواب واگن ها کم شود.
وی اضافه کرد: در بازسازی واگن ها هم ضریب ایمنی افزایش و مصرف سوخت کاهش یافته است.
وزیر راه و شهرسازی اهمیت اتصالات مویرگی ریلی را خاطرنشان کرد و اظهار داشت: باید شبکه ریلی بگونه ای باشد که بار از مبدا تا مقصد به صورت کامل بر روی ریل بیاید.
اسلامی به اهمیت ساخت خطوط دوم ریلی برای بالا بردن راندمان سیر قطارهای باری و سرعت قطارهای مسافری اشاره نمود و اظهار داشت: سال جاری خط بستان آباد تبریز که سال قبل قطعه اول آن از میانه تا بستان آباد با حضور رئیس جمهور به بهره برداری رسید، تکمیل شده و بدین سان زمان سیر مسافری تهران تبریز ۵.۵ ساعت کاسته می شود.
وزیر راه توجه به بازسازی خطوط ریلی و همینطور نوسازی و زیباسازی ناوگان را خاطرنشان کرد و اظهار داشت: در گذشته قطارها شکیل و آراسته نبودند در حالیکه مردم باید از بهترین ناوگان ریلی با سرعت بالا بهره مند شوند.
اسلامی به توسعه ترانزیت ریلی اشاره نمود و اظهار داشت: در ۳۵ روز ابتدایی سال جاری سهم ترانزیت ریلی بار ۲۵ درصد رشد داشته است.
وی با تاکید بر اینکه امیدواریم تا آخر دولت ۱۲۰۰ کیلومتر ریل جدید راه اندازی شود خاطرنشان کرد: شرکت راه آهن هم موظف به ساخت ۲۰۰ تا ۴۰۰ کیلومتر خطوط فرعی تا آخر سال جاری است.
وی از دو خطه شدن مسیر بافق - اصفهان و کرج - قزوین یاد کرد و اظهار داشت: سال جاری خط ریلی بافق - تربت حیدریه که پرترافیک ترین محور ریلی است تا آخر دولت دوازدهم دو خطه می شود.
به گفته وزیر راه پارسال ۷۷۸ دستگاه انواع ناوگان ریلی وارد شبکه شد و تا آخر سال جاری هدف گذاری ما دستیابی به ۲۰۰۰ ناوگان جدید در شبکه ریلی است و امیدواریم سال آینده راه آهنی با حداکثر توسعه یافتگی و کارآمدی داشته باشیم.

1399/02/10
23:22:50
5.0 / 5
2105
تگهای خبر: احداث , بار , پایانه , ترافیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری