در صورت تصویب دولت

مالكان موظف به تمدید خودكار 6 ماهه قرارداد با مستأجران می شوند

مالكان موظف به تمدید خودكار 6 ماهه قرارداد با مستأجران می شوند

به گزارش شیك بار معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از ارسال طرح اجبار موجران به تمدید خودكار ۶ ماهه قراردادهای فعلی رهن و اجاره، به هیات دولت اطلاع داد.به گزارش شیک بار به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده در مورد تمهیدات وزارت راه و شهرسازی برای مستأجران اعلام نمود: با عنایت به بحران کرونا و شیوع این بیماری همه گیر و نگرانی مردم از نقل و انتقال به واحدهای جدید و همینطور مشکلاتی که در مورد اجاره بها بوجود آمده است، وزارت راه و شهرسازی مصوبه پیشنهادی را برای دولت به منظور تمدید خودکار ۶ ماهه اجاره نامه مستأجران، عرضه کرده است.
معاون مسکن و ساختمان با اشاره به اینکه مستأجران هم اکنون امکان جابه جایی ندارند، اضافه کرد: الان امکان دید و بازدید از واحدهای مسکونی فراهم نیست و در عین حال منابع درآمدی اکثریت مردم کاهش قابل ملاحظه ای داشته است که این مسئله بخصوص در کلانشهرها مشکلات عدیده ای را برای شهروندان بوجود آورده است. بدین منظور این پیشنهاد از جانب وزارت راه و شهرسازی برای تصویب در دولت و اجبار آور شدن آن در دست بررسی قرار گرفته است.
معاون وزیر راه و شهرسازی از دیگر اقداماتی که در معاونت مسکن و ساختمان در دست پیگیری قرار دارد را طرح جامع مدیریت صنعت ساختمان عنوان نمود و توضیح داد: طرح جامع مدیریت صنعت ساختمان کشور مراحل نهایی خویش را طی می کند. در این طرح به این شیوه برنامه ریزی شده است تا تمامی بازیگران صنعت ساختمان از تولیدکنندگان مصالح ساختمانی تا سایر بخش ها، جایگاهشان در این صنعت مشخص شود.
محمودزاده اجرایی و عملیاتی شدن این قبیل از طرح ها، را ارتقای وضعیت اقتصادی کشور دانست و اظهار داشت: با عنایت به اقتصاد پس از نفت و شرایطی که الان با آن مواجه هستیم و لزوم این مهم، به نظر می آید که باید توجه ویژه تری نسبت به مسکن و سرمایه گذاری در این بخش و سهیم کردن افراد بیشتر در آن مدنظر قرار گیرد و در برنامه ریزی ها لحاظ شده و اجرایی و عملیاتی شود.

1399/02/07
13:07:36
5.0 / 5
1762
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری