وزیر راه و شهرسازی خبر داد

تحویل یك میلیون و ۲۵۵ هزار واحد مسكن مهر در ۷ سال قبل

تحویل یك میلیون و ۲۵۵ هزار واحد مسكن مهر در ۷ سال قبل

به گزارش شیك بار وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در دولت های نهم و دهم ۷۸۰ هزار واحد و در دولت های یازدهم و دوازدهم یك میلیون و ۲۵۵ هزار واحد مسكن مهر تحویل گردید.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، محمد اسلامی در مراسم «افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه های عمرانی شهر جدید پرند» اظهار داشت: علیرغم وجود مشكلات فراوان، چرخ پروژه های عمرانی متوقف نشده است.
وی اضافه كرد: بویژه پروژه های تولید مسكن با اراده قوی در جریان است و ما امروز در آستانه ورود به ماه مبارك رمضان، شاهد اجرای برنامه تحویل ۳۶۵۰ واحد مسكن مهر به متقاضیانی بودیم كه این واحدها را قبلاً ثبت نام كرده بودند و سال ها منتظر بودند تا واحدها به آنها تحویل شود.
وزیر راه و شهرسازی افزود: ساخت ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسكن مهر در كشور برنامه ریزی شده بود كه اجرای آنها در دولت های نهم و دهم شروع شد. تا آخر دولت دهم، ۷۸۰ هزار واحد مسكن مهر به مردم تحویل شده بود و در دولت های یازدهم و دوازدهم تا امروز واحدهای تحویل داده شده به مردم، به دو میلیون و ۳۵ هزار واحد رسیده است.
اسلامی با اشاره به اینكه ۶۰ هزار واحد مسكن مهر نیمه تمام داریم، خاطرنشان كرد: این تعداد واحد هم در دست ساخت است كه تا چند ماه آینده به مردم و متقاضیان تحویل داده خواهد شد.
وی اظهار داشت: پارسال ۲۰۰ هزار واحد مسكن مهر به مردم تحویل گردید و حدود ۱۲۵ هزار واحد هم آماده تحویل است كه امیدواریم با هماهنگی میان دستگاه های اجرایی زیرمجموعه وزارتخانه های راه و شهرسازی و نیرو و نفت، انشعابات آب، برق و گاز مالكان این واحدها نصب شود تا مالكان بتوانند در واحدهای خود مستقر شوند.
وزیر راه و شهرسازی بیان نمود: ۱۰۵ هزار واحد از این دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد باقی می ماند كه اینها دارای پرونده های حقوقی و قضائی و از كنترل و اداره وزارت راه و شهرسازی خارج می باشند. باید صبر نماییم تا محاكم قضائی برای این پروژه ها تصمیم گیری كنند.
اسلامی تصریح كرد: در این سال ها وزارت راه و شهرسازی تمام تلاش خویش را به كار برد تا نقصها پروژه های مسكن مهر برطرف شود. فضای سبز، تجاری، آموزشی، فرهنگی، اداری، انتظامی، درمانی و … در پروژه های مسكن مهر در سرتاسر كشور ساخته شد.
وی تصریح كرد: پروژه های باقی مانده بالای ۸۰ درصد پیشرفت و خیلی از آنها در مراحل پایانی قرار دارند؛ شركت عمران شهرهای جدید تلاش خویش را به كار ببندد كه این پروژه ها تا آخر شهریور ماه تكمیل و به مردم تحویل شود تا پرونده مسكن مهر شهر جدید پرند در نیمه نخست سال جاری بسته شود.
وزیر راه و شهرسازی به طرح اقدام ملی مسكن، اشاره و اظهار نمود: در این طرح ساخت ۴۰۰ هزار واحد هدفگذاری شد كه ۲۰۰ هزار واحد آن در شهرهای جدید ایجاد می شود. ۲۰۰ هزار واحد دیگر هم در سایر شهرها و بافت های فرسوده راه اندازی خواهد شد.
به گفته اسلامی، ثبت نام از متقاضیان طرح ملی مسكن در دو مرحله انجام شد. در اولین مرحله ۱۱۳ هزار نفر واجد شرایط تشخیص داده شدند كه به علت شرایط كرونا، تشكیل پرونده آنها با تأخیر مواجه گردید كه مقرر است با تمهیدات معاونت مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، تشكیل پرونده آنها سریع تر نهایی شود.
وی از آغاز ساخت ۲۳۰ هزار واحد طرح ملی مسكن اطلاع داد و اضافه كرد: تفاهمنامه هایی با وزارتخانه های آموزش و پرورش، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و تعاون، كار و رفاه اجتماعی برای ساخت مسكن فرهنگیان، نیروهای مسلح و بازنشستگان به امضا رسانده ایم.
وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان كرد: ۳۶۰۰ واحد مسكنی كه امروز در شهر جدید پرند كلنگ آن به زمین زده شد، مقرر است برای نیروهای مسلح ساخته شود.
اسلامی از استفاده از فناوری های نوین در ساخت این واحدها و مصالح مقاوم برای راه اندازی واحدهای مسكونی در دست ساخت در شهر جدید پرند اطلاع داد و اظهار داشت: این پروژه ها با معماری ایرانی اسلامی ساخته شده كه محله جدیدی در شهر جدید پرند به حساب می آید.
وی تاكید كرد: اراده كرده ایم كه در سال جدید در شرایط پساكرونا فراخوانی دهیم تا بخش خصوصی هر كجا كه پروژه مسكونی متوقف دارد، در چارچوب طرح ملی مسكن و با همكاری وزارت راه و شهرسازی مبادرت به تكمیل آن كند بگونه ای كه مابه ازای تفاوت قیمت زمین با قیمت دولتی و نرخ آزاد را به سازنده و مالك پرداخت نماییم تا با استفاده از این مبلغ دریافتی، روند ساخت وساز را تكمیل كند.
وزیر راه و شهرسازی از آغاز ساخت پروژه های مسكنی فرهنگیان در هفته معلم اطلاع داد و بیان نمود: همینطور مقرر است برای كادر درمانی كشور كه در این روزهای سخت جانفشانی و زندگی خویش را وقف نجات مردم كرده اند، پروژه های مسكونی ویژه آنها را تولید و واگذار نماییم.

1399/02/04
13:42:18
5.0 / 5
1708
تگهای خبر: اداره , بار , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری