مدیرعامل شركت مترو عنوان كرد؛

بهره برداری از 4 ایستگاه جدید مترو در انتظار همكاری بانك عامل

بهره برداری از 4 ایستگاه جدید مترو در انتظار همكاری بانك عامل

شیك بار: مدیرعامل شركت مترو تهران، از افتتاح  4 ایستگاه جدید در نیمه اول سال آتی در صورت تامین منابع مالی آگاهی داد.به گزارش شیك بار به نقل از مهر، علی امام، از افتتاح ۴ ایستگاه مترو و ۲ ورودی ایستگاه های مهدیه و نواب در نیمه اول سال ۹۹ آگاهی داد و اظهار داشت: این اقدام در صورتی محقق می شود كه یك بانك خصوصی بعد از ۷ ماه ۹۱۰ میلیارد تومان اوراق مشاركت را كه به صورت غیرقانونی نزد خود نگه داشته، آزاد كند.
وی با اشاره به اینكه متأسفانه اوراق مشاركت یك هزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی مربوط به سال ۹۷ برای تكمیل خطوط ۶ و ۷ مترو تهران درانتها تیر ماه سال ۹۸ انتشار یافت، عنوان كرد: این در حالیست كه تنها ۱۹۰ میلیارد تومان از این اوراق مشاركت كه مربوط به یكی از بانكهای خصوصی است به دست ما رسیده كه آن نیز در مهر ماه جاری هزینه شد.
امام با اشاره به اینكه ۹۱۰ میلیارد تومان باقیمانده مربوط به یكی دیگر از بانكهای خصوصی است، اضافه كرد: متأسفانه با وجود آن كه شهرداری وثیقه لازم را تامین كرده اما با وجود گذشت ۷ ماه همكاری لازم از طرف بانك مذكور برای آزاد شدن ۹۱۰ میلیارد تومان اوراق مشاركت مربوط به شهرداری وجود ندارد پس این مبلغ به صورت غیرقانونی در بانك آینده باقی مانده است.
مدیرعامل شركت مترو تهران افزود: در نتیجه شركت مترو حالا، هم ناچار به پرداخت سود ۳ ماهه به حساب خریداران اوراق مشاركت است و هم سهم ۵۰ درصدی دولت را از این اوراق پرداخت می كند.
امام اشاره كرد: در صورت آزاد شدن این مبلغمی توانستیم حداقل ۳ ایستگاه دیگر امسال به افتتاح و بهره برداری برسانیم. همین طور ورودی ۲ ایستگاه نواب و مهدیه نیز به سبب كمبود منابع مالی به تأخیر افتاده است.
وی اظهار داشت: با توجه به این كه درانتها سال جاری مبلغ دیگری در اختیار شركت مترو قرار نمی گیرد آزاد شدن ۹۱۰ میلیارد تومان توسط بانك آینده می تواند به افتتاح و بهره برداری حداقل ۴ ایستگاه در سال آتی كمك نماید.
امام درانتها اشاره كرد: دولت نیز با مشكلات مالی مواجه می باشد بنا بر این امسال تنها ۵۵ میلیارد تومان به مترو اختصاص داد كه ۳۵ میلیارد تومان از این مبلغ را به پیمانكاران پرداخت كردیم.

1398/12/15
19:13:20
5.0 / 5
2032
تگهای خبر: شركت , شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
Shikbar شیک بار
shikbar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت شیك بار محفوظ است

شیك بار

حمل و نقل و باربری